Zapewne z Was każdy ma swoje kryterium odnośnie wyboru hotelu. Dziś przedstawimy Wam aspekty, na które najczęściej zwracają uwagę goście. Jak dobrze wybrać nocleg?

Jak dobrze wybrać nocleg?

 Tani nocleg w Sandomierzu

 Pokoje gościnne Jodełka w Lublinie

 Tani nocleg w Zamościu

Jak dobrze wybrać nocleg?

Wydaje nam się, że najważniejszą i kluczową kwestią jest czystość. Nie wiemy, jak Wy, ale jeżeli my trafimy gdzieś, nieważne, czy w hotelu czy restauracji, na brud, to możecie być pewni, że nasza noga drugi raz tam nie postanie. Wiadomo, że zdjęcia robione zazwyczaj są przy korzystnym świetle, w najlepszych pokojach – nie ma w tym absolutnie nic złego, jeśli jednak możecie zapytać o radę znajomych, którzy może byli w danym miejscu, warto to zrobić. Możecie także przejrzeć informacje na forach.

Nazwa też może mieć znaczenie

Druga kwestia to nazwa. Jeżeli jest chwytliwa i łatwo wpada w ucho, nie będziemy mieli problemu z tym, aby ją zapamiętać, a w przyszłości, jeśli hotel/pensjonat spełni nasze oczekiwania, polecić go znajomym. Inna sprawa dotyczy sytuacji, gdy sieć ma już wyrobioną markę i nie potrzebuje większej reklamy, bo goście i tak do nich trafią.Booking.com

Cena chyba najbardziej wpływa na wybór

Cena. Nie ukrywajmy, ale jeśli w miejsce jednego noclegu za tę samą kwotę możemy mieć dwa w innym miejscu, czasem z podobnymi udogodnieniami, to wybór chyba jest prosty. Nie mówię, żeby spać w najgorszych z możliwych miejsc, które są ledwo co przystosowane do pobytu, ale oferują duże zniżki i niskie ceny. My ostatnio same przekonujemy się do tego, że lepiej wydać więcej, ale wspominać wyjazd połączony z noclegiem po latach z przyjemnością, a nie niesmakiem.

Lokalizacja też na plus

Niewątpliwie ważnym punktem, którego nie możemy pominąć przy planowaniu naszego wyjazdu oraz tego, gdzie będziemy spali to lokalizacja. Jak wiecie lub też nie, we wrześniu wybieramy się do Krakowa, aby spotkać i wreszcie poznać Anię, więc od pewnego czasu przeglądamy strony z zestawieniem hoteli. Jeżeli mamy do wyboru podobną cenę hotelu w okolicach rynku i 20 minut od niego, chyba wiadomo, co wybierzemy, prawda?

Jak dobrze wybrać nocleg? To zależy od Was.

Ważne jest też to, czego oczekujemy po noclegu. Czy tylko miejsca do spania, czy też jakichś atrakcji (SPA, bilard). W zależności od potrzeb możemy wybrać hotel, hostel lub pensjonat. Ku temu ostatniemu skłaniamy się coraz bardziej, zwłaszcza gdy planujemy wyjazd latem/wczesną jesienią, a budynek znajduje się wśród zieleni. Któż z nas nie chciałby się obudzić i po wyjrzeniu przez okno zobaczyć piękna przyrody. No kto?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl 

Zobacz także