Na podróże nigdy nie jest za późno. Taki utarty, mogłoby się wydawać, frazes. A tymczasem, czy naprawdę tak nie jest? Przecież ciągle wydaje nam się, że mamy czas. Najpierw szkoła, potem dzieci, a gdzie w tym wszystkim chwila dla siebie? Czas, by odwiedzić egzotyczne miejsca, polskie wsie, które tętnią życiem?

na-podroze-nigdy-nie-jest-za-pozno

Skończ już z tymi wymówkami!

Bo nie ma pieniędzy, czasu, celu. A może po prostu powiedz wprost: Nie chcę mi się! O, to będzie najlepsze rozwiązanie. Zgodnie ze swoim sumieniem, powiedz: Po prostu nie chce mi się ruszać z domu. Szczerze mówiąc, po stagnacyjnej zimie też by nam się nie chciało, ale wtedy na nasz Instagram dodajemy zdjęcia tętniące zielenią, kolorami i błękitem nieba i dzień od razu staje się bardziej kolorowy. Zamiast więc znów narzekać na pogodę, niskie zarobki i brak czasu, może zaplanuj wycieczkę do pobliskiego miasta, czy wsi, gdzie znajduje się skansen? Wiesz, jakie to wspaniałe miejsca?

Na podróże nigdy nie jest za późno

To nowe motto naszego bloga. Ciągle znajdzie się coś do zrobienia: skończenie szkoły, napisanie pracy dyplomowej, szukanie pracy, ślub, wesele, wychowywanie dzieci, szkoła, matura, studia. Czy nie sądzisz, że historia zatoczy koło, a my skupieni wciąż na czekających nas wyzwaniach zapomnimy o tym, że przecież praktycznie cały świat stoi przed nami otworem? Nie ma już teraz problemu, by z dowodem osobistym przekroczyć niemiecką, czy czeską granicę. Dlaczego więc nie korzystasz z tej możliwości? Przecież, dzięki tanim połączeniom, to naprawdę nie są duże koszty.

Rusz się w końcu z domu

Dobrze. Nie będziemy namawiać Cię na zagraniczne wojaże. Rozumiemy, że brak znajomości języka w podróży może hamować przed wyjazdami poza granice Polski, ale i nasz kraj oferuje wiele interesujących miejsc. Wiemy, powtarzamy się, ale może rozejrzysz się, co ciekawego można zobaczyć i odwiedzić w Twojej okolicy? Żeby bardziej zachęcić i zmobilizować Cię do tego działania, napisz w komentarzu 3 atrakcje, do których warto się wybrać. Czekamy! Następnie będziemy wypatrywać Twojej relacji, być może nasze plany się pokryją i później porównamy wrażenia?

Zobacz także

 • naczytane.blog.pl

  Mam nadzieję, że nadejdzie czas, kiedy będę podróżować 🙂 na razie wybieram się na weekend majowy do Zakopanego 🙂

 • Najczęściej wszystkie ograniczenia tworzymy sobie my sami, nikt inny 🙂

 • Ograniczenia wynikają często z naszych przyzwyczajeń i zwykłej niewiedzy. Warto czasami zrobić coś spontanicznego, a taki wypad w nieznane jest idealnym pomysłem. Pozdrawiam 🙂

  • Dokładnie. Tylko dlaczego tak mało osób z tego korzysta? 🙂

   • Bo lubimy to, co znamy i to, co jest pewne. Nie wierzymy, że tuż za rogiem może być o wiele ciekawiej i po prostu piękniej 🙂

    • Niestety, ale mamy nadzieję, że to się zmieni 🙂

 • Ewa

  Prawda jest taka, że wszystko zależy od nas samych. Jeśli chcemy podróżować, to będziemy. A podróżowanie to przecież nie muszą być tylko i wyłącznie te długie kilkudniowe podróże, czasami warto wybrać się do miasta oddalonego 30 min drogi od nas.

  • Dokładnie. Czasem nawet na jakiejś wsi obok nas jest coś wartego uwagi.

 • Katarzyna Nowak

  Ja mimo wszystko staram się podróżować, kiedy tylko mogę, niestety obecnie do dyspozycji mam tylko weekendy lub jakieś święta, bo Karol zmienił pracę i nie zawsze może wziąć urlop. Ale nie narzekamy, bo planujemy podróże, a właściwie to najlepiej wychodzą na spontanie. W środę postanowiliśmy z całą rodzinką, że jedziemy na gorące źródła, zabukowaliśmy nocleg i w sobotę rano wyjeżdżamy na weekend 🙂

  • Super. Czekamy na relację 🙂 Takie spontaniczne podróże są najlepsze 🙂