Martwe miesiące w biznesie mogą spotkać każdego z nas. Nie zawsze musi tak być, ale warto być tego świadomym.. Jak się na nie przygotować?

Martwe miesiące w biznesie

Jak robić karierę, nie zapominając o własnych potrzebach? Ważniejsze są pieniądze czy realizacja marzeń?

Delegowanie zadań

Jeden zadowolony klient poleci Cię następnemu

Zawód zawodowi nie równy

Prawda jest taka, że niektóre zawody mają pracę przez cały rok – księgowa, informatyk, grafik. Są jednak też takie, kiedy praca jest typowo sezonowa – hotelarze, wakacyjna – roznoszenie ulotek, dorabianie do kieszonkowego. Mamy to nieszczęście, że jedna z naszych gałęzi biznesu, czyli korepetycje jest tak naprawdę aktywna tylko przez kilka miesięcy w roku. Już teraz w kwietniu musimy myśleć o tym, w jaki sposób zabezpieczyć sobie byt od czerwca-września, kiedy klientów nie będzie zbyt wielu.

Martwe miesiące w biznesie

Tak się zdarza, że niektóre miesiące w biznesie są martwe i warto się na to przygotować i być do tego całkiem pozytywnie nastawionym. Oznacza to, że w wolniejsze dni możemy oddać się naszej pasji, hobby lub poszukać sobie nowego zajęcia, by nie być stratnym. Niestety, przy prowadzeniu własnej działalności nikogo nie obchodzi fakt, czy stać nas na ZUS, nie wspominając już o innych, bardziej przyziemnych potrzebach, jak np. opłaty za mieszkanie.

Jak przygotować się na przestój w biznesie?

Nasza rada jest niezwykle prosta. Martwe miesiące w biznesie wcale nie muszą być takie straszne, jak by to się początkowo mogło wydawać. Po prostu w czasie, kiedy jest duże zapotrzebowanie na Wasze usługi, należy pracować jeszcze bardziej intensywnie niż zazwyczaj. Wiadomo, że nie zawsze tak się da wszystko zorganizować. Dobrym pomysłem jest też odkładanie większych kwot co miesiąc właśnie na te dni, kiedy nie będziecie praktycznie wcale mieli zarobku. Najlepiej jednak na ten okres poszukać sobie innej dziedziny, za pracę w której Wam zapłacą.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także