Są takie publikacje, które zapadają nam w pamięć. Książki, dla których zarwałabym noc. Publikacje szczególne, które na dłużej pozostaną w naszej głowie, dające do myślenia.

Książki, dla których zarwałabym noc

 Ulubieni pisarze kryminałów

 ,,Światło o Poranku” Krystyna Mirek

 ,,Zarabianie na podróżach” Karol Werner

Książki, dla których zarwałabym noc

Jak już być może wiecie lub też dopiero teraz pierwszy raz o tym słyszycie, uwielbiamy czytać książki. Miesięcznie potrafimy przeczytać po kilkanaście powieści, z czego jedne są lepsze, a inne gorsze. Trafiają się też jednak prawdziwe perełki. Książki, dla których zarwałabym noc. Takie powieści, których za nic w świecie nie oddamy nikomu. Wiemy, że spodobają nam się na tyle, że będziemy chciały do nich wrócić, choć bardzo rzadko czytamy powieści po kilka razy. Są takie dzieła, do których chce się wracać.

Coś z klasyki

Na pierwszy ogień niech pójdzie klasyka. W tym gatunku możemy wyróżnić przede wszystkim ,,Bracia Lwie Serce”, powieść, która podoba nam się tam samo mimo upływu lat. ,,Opowieści z Narnii” to seria, do której wracamy z sentymentem. Z klasyki bardzo podobało nam się także ,,Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Dla ,,Lalki” Prussa z pewnością nie zarwałybyśmy nocy, gdyż podczas słuchania audiobooka nieco przysypiałyśmy. Mamy zamiar jeszcze w przyszłości wrócić do tej szkolnej lektury i przekonać się, jakie wywrze na nas wrażenie po latach.

Misz-masz gatunków

Jeśli chodzi o pozostałe pozycje, to z czystym sumieniem możemy polecić Wam ,,Cuda i cudeńka” oraz kontynuację ,,Listy i szepty” Agnieszki Olejnik. Bardzo ciekawa jest też cała twórczość Remigiusza Mroza, a żeby było bardziej różnorodnie polecamy cykl wojenny ,,Parabellum”. Z literatury podróżniczej polecamy wszystkie książki Neli Małej Reporterki oraz jej męskiego odpowiednika Szymona Radzimierskiego. Jego publikacja o Etiopii to jest coś! Z kryminałów na uwagę zasługują całe serie Jo Nesbo czy Camilli Lackberg. Z przygodowych polecamy ,,Porwaną pieśniarkę”, ,,Klejnot”, ,,Baśniobór”, a z dziecięcych serię o Koszmarnym Karolku. Jesteśmy bardzo ciekawe, jakie  są Książki, dla których zarwałabym noc? Które z ostatnio czytanych publikacji możecie nam polecić?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także