Od zawsze wiedziałam, że nie chcę pracować na etacie. Nie chciałam męczyć innych i siebie. Pozostało więc pytanie kiedy jest najlepszy czas na otwarcie własnej działalności gospodarczej?

Kiedy jest najlepszy czas na otwarcie własnej działalności gospodarczej?

 Biurowy dress code z przymróżeniem oka

 Nie bój się nieznanego

 Czy biznes z zakresu jednej dziedziny jest opłacalny?

Kiedy męczysz siebie i innych…

Najlepszy moment na zmianę etatu czy przebranżowienie jest wtedy, kiedy zaczynasz męczyć siebie i innych. Niezadowolony pracownik to także zdenerwowany szef, gorsze wyniki sprzedaży. Gdy zauważasz, że więcej czasu poświęcasz na plotki niż na pracę, powinieneś chcieć to zmienić. W końcu praca ma nam zapewnić nie tylko godny byt, ale także satysfakcję z wykonywania obowiązków. Nie zawsze obie rzeczy idą w parze, dlatego warto coś w swoim życiu zmienić. Nie ma sensu męczyć siebie i innych, bo zdecydowanie nie sprzyja to dobrej atmosferze i organizacji w pracy.

Ulga na start

Mały ZUS to obecnie koszt 520 złotych, jeszcze rok temu było to ok. 490 złotych. Ceny idą w górę, jednak jest rada dla nowych przedsiębiorców. Bardzo niedawno temu wprowadzono ulgę, która mówi o tym, że przez pierwsze pół roku należy płacić tylko składkę zdrowotną, czyli ok. 320 złotych. Następnie 24 miesiące mamy za cenę 520 zł (pewnie pójdzie w górę), więc z małego ZUSu możemy korzystać aż przez 30 lub 31 miesięcy. Do tego dochodzi jeszcze stawka za księgową, telefon, wynajęcie biura… i te koszty rosną. Nie ma się jednak czym zrażać. Na początku w żadnej dziedzinie nie jest łatwo.

Kiedy jest najlepszy czas na otwarcie własnej działalności gospodarczej?

Kiedy jest najlepszy czas na otwarcie własnej działalności gospodarczej? Wtedy, kiedy jako tako mamy zabezpieczoną przyszłość i mamy świadomość tego, że nawet jeśli mimo wszystko nie zarobimy to będziemy mieli z czego dołożyć do interesu. Mało jest takich osób, w tym ja, które decydują się na założenie działalności w ciemno, bez żadnych środków. Ode mnie wymagał tego pracodawca, jednak Ty masz wybór. Zawsze można pokusić się też o świadczenie usług z kilku dziedzin, jednak warto zwracać uwagę na to, by powiedzenie żeby nie ciągnąć trzech srok za ogon nie stało się aktualne w Waszym przypadku.

Zobacz także