,,Immunitet” Remigiusz Mróz to jedna z tych książek, które wyczekiwałam naprawdę z wielką niecierpliwością. Nic więc dziwnego, że skusiłam się na zakup przedpremierowo.

,,Immunitet" Remigiusz Mróz

 ,,Behawiorysta” Remigiusz Mróz

 ,,Świt, który nie nadejdzie” Remigiusz Mróz

 ,,W cieniu prawa” Remigiusz Mróz

,,Immunitet” Remigiusz Mróz

Miłośnicy twórczości Remigiusza Mroza z pewnością zdają sobie sprawę, że ,,Immunitet” to zaraz po ,,Kasacji”, ,,Zaginięciu” i ,,Rewizji” czwarty tom prawniczego cyklu z Chyłką i Zordonem w roli głównej. Choć czytam wszystkie książki pisarza, to właśnie tę serię darzę największym sentymentem. Po tym, jak zakończyła się ,,Rewizja” nie mogłam doczekać się dalszego ciągu przygód głównych bohaterów. ,,Immunitet” odkrywa przed nami co nieco z przeszłości Chyłki, jednak w dalszych tomach liczę na jeszcze więcej szczegółów.


I co dalej?

Cała sprawa opowiada o sędzi Trybunału Konstytucyjnego, który został oskarżony o zabójstwo mężczyzny kilka lat wcześniej w Krakowie. Oskarżony oczywiście nie przyznaje się do winy, twierdzi, że w grodzie Kraka był tylko raz dwa lata przed zabójstwem na pogrzebie Lema. Z racji tego, że z Chyłką znają się z czasów studiów Joanna podejmuje się jego obrony. Czy uda jej się dowieść niewinności klienta? Czy znów będzie zmuszona działać na jego niekorzyść? Cała sprawa jest bardzo interesująca i wciągająca, ale to zakończenie powoduje, że jeszcze bardziej niecierpliwie będę wyczekiwać kolejnej części. Jestem bardzo ciekawa, jak rozwinie się więź miłosna między bohaterami.

Jak zwykle, nie można się oderwać

,,Immunitet” Remigiusz Mróz to chyba najobszerniejsza z wszystkich wydanych dotychczas jego pozycji. ,,Rewizja” już była obszerna, ale ,,Immunitet” przebił tamtą objętość. Powieści nie da się przeczytać na raz, bo liczy prawie 650 stron. W dwa dni jednak spokojnie uda Wam się z nią zapoznać. Dla miłośników serii i twórczości autora jest to pozycja co najmniej obowiązkowa. Jestem bardzo usatysfakcjonowana jej lekturą. Niemal do końca nie wiadomo, czy sędzia jest winny zabójstwa, czy też nie. Dodatkowo ponownie wszystkie wątki łączą się w idealną całość. Mimo tego, że na dalsze przygody prawniczego duetu przyjdzie nam jeszcze poczekać już na końcu września i października ukażą się dwie najnowsze powieści Remigiusza Mroza – ,,Behawiorysta” oraz opowiadanie w ,,Rewers”. Wracając jednak do ,,Immunitetu”, to naprawdę świetna powieść, z którą koniecznie musicie się zapoznać.

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także