Kojarzysz to? Nieprzejednany ból, którego naprawdę trudno się pozbyć? Przedstawiamy domowe sposoby na ból brzucha. Znasz je wszystkie?

Domowe sposoby na ból brzucha

 Śniadania na mieście

 Ciasto do kawy

 Jesienne ciasta z cynamonem

Zaczyna się niewinnie…

Kojarzycie to? Zaczyna się od małego ukłucia, a potem ból rozprzestrzenia się na coraz większy obszar. Przez bardzo długi czas męczyłam się z bólem prawej strony, promieniował od piersi aż do końca żeber. Nie mogłam sobie z tym poradzić. W skali od 1 do 10 to było 11. Nieprzerwanie potrafiło mnie boleć kilka dni z rzędu. Tabletki przeciwbólowe pomagały tylko na chwilę, a następnie wracał on. Ten NIEPRZEJEDNANY BÓL, z którym trzeba było sobie jakoś poradzić. Od razu zaznaczę, że bardzo późno zdiagnozowano u mnie problemy z żołądkiem. Nie każdemu te sposoby muszą pomóc, ale spróbować nie zaszkodzi.

Ból przeszkadza w realizacji pasji

Nieustanny ból przeszkadzał mi w realizacji pasji, czy nawet chociażby wyjściu do pracy. Po części z tego powodu w końcu zdecydowałam się na założenie własnej działalności. Nie wyobrażałam sobie wysiedzieć 8 godzin w pracy w chwili, gdy po sekundzie najchętniej zwinęłabym się w kulkę. Na szczęście bóle jako tako minęły i mogę funkcjonować w miarę normalnie.

Domowe sposoby na ból brzucha

 gorzka, gorąca herbata – nie jest to może niczym odkrywczym, jednak ciepły, nieposłodzony napój potrafi zdziałać cuda przy dolegliwościach żołądkowych. Cieszę się, że jest znany już od pokoleń, bo nie wiem jak bym sobie bez niego poradziła.

 butelka z gorącą wodą – mała, pół litrowa butelka z gorącą wodą. Gdy naczynie jest za ciepłe, można owinąć ręcznikiem i przyłożyć w bolące miejsce. Można nią ruszać, aby cała boląca przestrzeń się rozgrzała

 ,,pas” z wełny lub inne tworzywo, dające ciepło – w moim przypadku bardzo dobrze sprawdzał się pas z wełny, kupiony na jednym z pokazów. Mój miał rzep, więc bardzo fajnie można było się nim owinąć. Naprawdę przynosił ulgę.

 wdech i wydech, wdech i wydech – niektóre stresujące sytuacje mogą wywołać u nas właśnie takie objawy. Warto pomyśleć sobie wtedy o czymś przyjemnym, nie przejmować się tym, co wywołało taki stan. Jeśli wciąż będziemy o tym rozmyślać, dolegliwości mogą tylko się nasilić.

Nie dajmy się bólowi!

Choć nie było łatwo, jestem przykładem tego, że z uporczywym bólem można wygrać. Gdy domowe sposoby na ból brzucha nie pomogą, warto udać się do lekarza rodzinnego lub poszerzyć diagnostykę. Nigdy nie jest tak, że ból bierze się z niczego. Nie dajcie sobie wmówić, że nic Wam nie jest, bo nawet stres to już coś.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także