Śniadania na mieście stają się coraz bardziej popularne.. Czy to dobry pomysł? Czy jest to ekonomiczne rozwiązanie? Jak się na to zapatrujecie?

Śniadania na mieście

 Ciasto do kawy

 Cotygodniowe pieczenie domowych ciast

 Jesienne ciasta z cynamonem

Zdrowe przekąski przez cały dzień

Przekąski są jak najbardziej wskazane do spożywania przez cały dzień. Tak naprawdę taką przekąską może być wszystko – owoc, warzywo, kanapeczki przygotowane do pracy. Nie musimy się w tym względzie ograniczać. Większą trudność może sprawić nam czas, w którym nie zdążymy sobie przygotować nic na później, bo np. zaśpimy. Czy śniadania na mieście są dobrym pomysłem? Czy można stołować się tak codziennie?

Śniadania na mieście

Śniadania na mieście są, w naszym odczuciu, fajnym rozwiązaniem od czasu do czasu. W dużych miastach jest naprawdę sporo restauracji, które oferują porcje śniadaniowe czy lunchowe. Po pierwsze, wiąże się to jednak z dość sporymi wydatkami, po drugie, nie jest wcale ekonomiczne, po trzecie, nie zawsze jest to zdrowe. Raz na jakiś czas owszem, można sobie na to pozwolić, jednak nie jesteśmy za tym, by śniadania na mieście jadać codziennie. Biorąc pod uwagę koszt 2 takich dań, musiałybyśmy pół dnia pracować tylko na zaspokojenie tego jednego posiłku. Nie zmienia to faktu, że od czasu do czasu lubimy odwiedzić jakąś nową restaurację.

Stołuj się, ale z głową

Znamy osoby, które kanapki do pracy czy szkoły potrafią sobie zrobić dzień wcześniej i zamrozić. Fajnym rozwiązaniem jest też nastawienie budzika kilka minut wcześniej i przygotowanie sobie zaopatrzenia na dalszą część dnia. Można rozważyć także rodzinne szykowanie jedzenia, tzn. co dzień inna osoba może być za to odpowiedzialna, a cała rodzina na tym skorzysta. Możliwości jest naprawdę sporo, a śniadania na mieście są w naszym mniemaniu naprawdę ostatecznością. Porcje nie zawsze są duże, poza tym nie mamy pewności, co tak naprawdę jemy. Dodatkowo za te same produkty przygotowane w domowym zaciszu zapłacimy przynajmniej o połowę mniej niż w restauracji.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także