Postanowiłyśmy zapytać trójkę blogerów, dlaczego Olsztyn stał się ich miejscem zamieszkania. Sprawdźcie, co odpowiedzieli.

Blogerzy odpowiadają: Dlaczego Olsztyn?

 Dom Gazety Olsztyńskiej

 Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie

 Coffee Station w Olsztynie

Dlaczego Olsztyn?

KAMERALNA.COM.PL

kameralna-logo-www

Mieszkam w Olsztynie, cudownym mieście na Warmii. Kocham to miasto za to, że będąc stolicą wojewódzką nadal czuć w nim kameralną i przytulną atmosferę. W Olsztynie jest mnóstwo zieleni i jezior. W samych granicach miasta znajduje się kilkanaście jezior i Las Miejski, dlatego latem w każdej chwili mogę wyskoczyć popływać, czy przejść się na spacer do lasu. To czyni to miasto idealnym miejscem dla turystów. Woda w Olsztynie jest czysta, a ta kranowa, lepsza niż niejedna butelkowana. Olsztyńska Starówka ma w sobie sporo uroku, chętnie relaksuję się w jednej z licznych kawiarni, a Olsztyńskie Lato Artystyczne z kinem pod chmurką i licznymi koncertami zapewniają rozrywkę przez całe lato. Olsztyn rozrasta się dynamicznie, co mnie bardzo cieszy, bo możliwości rozwoju są tu nadal ograniczone. Niemniej nie zamieniłabym tego miasta na żadne inne.

Dorota Zalepa

E FOR EVENT // LOVE2WORK

logo-EfE-1

Dlaczego Olsztyn? To miasto budzi się na wiosnę – szarobure jesienią i zimą pokazuje teraz swoje lepsze oblicze. Nie jestem obiektywna, w końcu tu się urodziłam, ale skoro tak mi tu dobrze, znaczy, że Olsztyn ma moc. Jeśli lubicie miasto, ale nie przepadacie za zgiełkiem metropolii – to jest miejsce w sam raz. Nieduże stare miasto, najlepsze, naturalne lody w lodziarni w starym ratuszu, nowy park centralny, kamienice, aleje, koncerty w amfiteatrze. Ale to nie wszystko, bo to, co fajne na Warmii to jeziora, których w samym Olsztynie mamy kilka, więc wpadajcie na kajaki, rowery wodne, albo po prostu pospacerować po nowym bulwarze przy plaży miejskiej. Koniecznie z goframi, podobno tam są naprawdę dobre 🙂

Emilka Pryśko

DETYNKOWO

11292793_961438007234631_1189383671_n

Dlaczego Olsztyn? W Olsztynie znalazłam się z powodu studiów – na UWM-ie znajdował się bowiem kierunek, który mnie interesował. Za podjęciem studiów właśnie w Olsztynie przemawiało m.in. miasteczko akademickie znajdujące się w jednej z dzielnic miasta – prawie wszystkie wydziały i akademiki mieszczą się w jednym miejscu co brzmiało bardzo zachęcająco. W trakcie pierwszej wizyty w Olsztynie najbardziej rzuciła mi się w oczy duża ilość zieleni – parki, lasy i duża ilość czystych jezior. Od razu pomyślałam, że cudownie byłoby tu zostać nie tylko na okres studiów, ale również na resztę życia. Spodobało mi się też to, że nie jest to bardzo duże miasto, ale również nie jakieś malutkie miasteczko. W efekcie jest tu spokojnie, ale jeżeli ma się ochotę spędzić ciekawie dzień czy też weekend to bez problemu znajdzie się dla siebie jakieś atrakcje.

Agnieszka Detyna

Dziewczynom dziękujemy za odpowiedzi na pytanie: Dlaczego Olsztyn?, a Was zapraszamy na ich fantastyczne blogi 🙂

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także