Będąc w Olsztynie postanowiłyśmy także odwiedzić Dom Gazety Olsztyńskiej (Targ Rybny 1). Za bilet wstępu do Muzeum Warmii i Mazur, Muzeum Przyrody oraz tego tutaj zapłaciłyśmy po 9 złotych. Nie jest to więc wygórowana cena aż za trzy ciekawe miejsca do zwiedzenia.

dom_gazety_olsztynskiej

 Restauracja Staromiejska w Olsztynie

 Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie

 Coffee Station w Olsztynie

Pierwszy raz w Olsztynie

Olsztyn nie znajduje się przesadnie daleko naszego rodzinnego domu, choć kilkaset kilometrów pewnie trzeba by sobie liczyć. Od Bydgoszczy czy Torunia, gdzie studiowaliśmy, ta odległość zdecydowanie się zmniejsza. Pewnego dnia postanowiłyśmy więc po raz pierwszy w życiu odwiedzić Olsztyn, by dowiedzieć się, co jest tak ładnego w tym mieście, że decyduje się je odwiedzić tylu turystów. Droga od PKP do centrum miasta jest dość długa, więc warto być na to przygotowanym.

dom_gazety_olsztynskiej2

dom_gazety_olsztynskiej3

dom_gazety_olsztynskiej4

Atrakcje Olsztyna

Do atrakcji miasta niewątpliwie zaliczają się znajdujące się tam muzea – Dom Gazety OPlsztyńskiej czy Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. W mieście znajduje się także Planetarium, które podczas naszej wizyty akurat miało bardzo rzadko seanse, więc nie udało nam się zajrzeć do środka. Jest także bardzo klimatyczny rynek, uliczki, galeria obrazów i mnóstwo przesmacznych restauracji, w których można coś zjeść. Jest także sporo pomników, z którymi można sobie porobić pamiątkowe zdjęcia. Olsztyn to miasto, które zachwyciło nas od pierwszego wejrzenia. Podczas tego jednego dnia, który tam spędziłyśmy, nie udało nam się zwiedzić wszystkiego, więc z całą pewnością jeszcze tam wrócimy, gdyż miasto niewątpliwie zasługuje na uwagę.

dom_gazety_olsztynskiej5

dom_gazety_olsztynskiej6

dom_gazety_olsztynskiej7

dom_gazety_olsztynskiej8

Dom Gazety Olsztyńskiej

Nieraz Wam już mówiłyśmy, że nic tak nie przybliża historii danego regionu, jak Muzeum Regionalne. Tym razem zainteresowała nas także historia Gazety Olsztyńskiej, ukazującej się po dziś dzień. Wewnątrz znajdują się pamiątki, wcześniejsze wydania, zdjęcia redaktorów, czy np. rodzaje czcionek, które wykorzystywano do przekazania informacji w tych wydaniach. Odnajdziemy tam także wspomnienia dotyczące czasów II wojny światowej. Czy wiedzieliście np. kto to był ,,Pollock”?

dom_gazety_olsztynskiej9

dom_gazety_olsztynskiej10

dom_gazety_olsztynskiej11

dom_gazety_olsztynskiej12

dom_gazety_olsztynskiej13

dom_gazety_olsztynskiej14

dom_gazety_olsztynskiej15

dom_gazety_olsztynskiej16

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także