Mimo tego, że w Bydgoszczy mieszkałyśmy przez 3 lata w czasie studiów niewiele udało nam się tam zobaczyć. Nic nie szkodzi, bo przez następne dwa zwiedziłyśmy niemal całą Bydgoszcz. Zapraszamy na Podróżnicze ABC, czyli co warto zobaczyć w Bydgoszczy?

Co warto zobaczyć w Bydgoszczy?

 Park Jana Kochanowskiego w Bydgoszczy

 Pomniki w Bydgoszczy

 Europejskie Centrum Pieniądza w Bydgoszczy

Pierwsza podróż do Bydgoszczy

Gdy 5 lat temu nastał moment wyboru – iść na studia, czy nie iść, jeśli iść to do jakiego miasta, nie miałyśmy wątpliwości, że na pewno nie wybierzemy się do Poznania, bo to miasto od zawsze jakoś nas odpychało, wydawało nam się za szybkie, za duże. Z racji tego, że w najbliższym otoczeniu filologia rosyjska była wykładana tylko w Bydgoszczy i Toruniu zdecydowałyśmy się na tę pierwszą opcję. To właśnie wtedy po raz pierwszy odwiedziłyśmy to miasto, w którym zakochałyśmy się niemalże od pierwszego wejrzenia.

Co warto zobaczyć w Bydgoszczy?

Gdzie smacznie zjeść w Bydgoszczy pisałyśmy już jakiś czas temu, dlatego w tym wpisie skupimy się na miejscach wartych odwiedzenia. Takimi miejscami są niewątpliwie: Muzeum Wojsk Lądowych, Ogród Botaniczny UKW, Wyspa Młyńska, Muzeum Okręgowe, wystawy lego, Barka Lemara, Muzeum Kanału Bydgoskiego, Spichrze nad Brdą, Park Jana Kochanowskiego, Park Kazimierza Wielkiego, Europejskie Centrum Pieniądza, Muzeum Mydła i Historii Brudu, Jan Twardowski na rynku w Bydgoszczy, wieża widokowa, ZOO w Bydgoszczy i jeśli będzie Wam się strasz nie nudzić to możecie zajrzeć do Domu do góry nogami w Bydgoszczy, choć ceny za bilet wstępu są zabójcze, a o poważnych zawrotach głowy nie może być mowy.

Bydgoszcz to piękne miasto

Jak już wspomniałyśmy, w Bydgoszczy zakochałyśmy się niemalże od pierwszego wejrzenia. Mieszkanie wynajęłyśmy niemal naprzeciwko uczelni, na obrzeżach, nigdzie nam się nie śpieszyło. Do centrum nie wybierałyśmy się zbyt często, bo miałyśmy za daleko, jednak w niczym nie przeszkadzało nam to w poznawaniu bliższej okolicy obrzeży. Dopiero po wyprowadzce do Torunia dwa lata temu zaczęłyśmy na nowo odwiedzać to miasto, by sprawdzać, co warto zobaczyć w Bydgoszczy? Mamy nadzieję, że dzisiejszym wpisem choć trochę podpowiedziałyśmy Wam, co warto zobaczyć w tej miejscowości.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także