Wyspa Młyńska w Bydgoszczy to jedno z bardziej rozpoznawanych miejsc na bydgoskim rynku. Znajdziemy tam zarówno strefę wypoczynku i edukacji.

Wyspa Młyńska w Bydgoszczy

 Barka Lemara w Bydgoszczy

 Muzeum Kanału Bydgoskiego w Bydgoszczy

 Park Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Wyspa Młyńska w Bydgoszczy

O Wyspie Młyńskiej pisała już Gosia, która z tym miastem ma wiele wspólnego, a jej dzieci uwielbiają wyprawy w okolice rynku. Nie ma w tym nic dziwnego. Przynajmniej teraz. Jak wiecie, trzy lata studiowałyśmy w Bydgoszczy. Przez pierwsze miesiące miałyśmy ambitny cel poznać to miasto, tylko gubiłyśmy się, potem przyszła zima i… jakoś nam się odechciało. Pierwszy rok studiów kojarzy nam się z ogromną ilością wolnego czasu i mnóstwem przeczytanych książek. To chyba wtedy pokochałyśmy je na nowo. Wyspa Młyńska w Bydgoszczy była miejscem, w którym byłyśmy raz, czy dwa, jednak nie doceniałyśmy jej uroku.

Wyspa Młyńska w Bydgoszczy

Wyspa Młyńska w Bydgoszczy

Wyspa Młyńska w Bydgoszczy

Doceniają to zarówno bydgoszczanie, jak i turyści

Do czasu aż nie przeprowadziłyśmy się do Torunia, założyłyśmy blog podróżniczy i nagle okazało się, że Wyspa Młyńska w Bydgoszczy to atrakcja dla wielu osób. Same, będąc w tej miejscowości, chętnie rezerwujemy sobie kilka godzin, aby posiedzieć tam w ciszy i spokoju. Dla rodzin z dziećmi powstał plac zabaw, na którym znajduje się Magiczne Krzesło. Podobno po usiądzeniu na nim i pomyśleniu marzenia ma się ono spełnić. No cóż, jeszcze nie próbowałyśmy.

Wyspa Młyńska w Bydgoszczy

Wyspa Młyńska w Bydgoszczy

Wyspa Młyńska w Bydgoszczy

Wyspa Młyńska w Bydgoszczy

Miejsce idealne na wypoczynek

Wyspa Młyńska w Bydgoszczy to miejsce idealne na odpoczynek. Znajduje się tam mnóstwo zieleni, ławeczek, na których można przysiąść. Sprawdzi się czytanie książki, spotkanie ze znajomymi lub fotografowanie pięknych miejsc. Każdy może zdecydować się na taką formę relaksu, jaka mu odpowiada. Na tym terenie znajduje się kilka oddziałów Muzeum Okręgowego, plac zabaw, ławeczki. Można także wybrać się w rejs po Brdzie. Latem można posiedzieć na trawie, a zimą wypić coś ciepłego w jednej z licznych restauracji, których tam nie brak. Jeśli jeszcze nie byliście, mamy nadzieję, że te miejsca Was zachęcą.My jesteśmy zachwycone.

Wyspa Młyńska w BydgoszczyWyspa Młyńska w Bydgoszczy

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także