Zima to dobry czas na planowanie wiosenno-letnich podróży. Zagraniczne wycieczki z noclegiem czy bez? Co wybrać?  Poznaj nasze odczucia.

 Jarmark w Dreźnie

 4 miasta, które warto odwiedzić na Litwie

 Europejskie kierunki wakacyjnych podróży

Zima to doskonały czas na planowanie

Śmiejemy się do siebie czasami, że tyle co w 2018 roku, to nie zdążyłyśmy się nazwiedzać przez całe życie. Były wycieczki po Polsce, zagraniczne, dwie płatne kolonie, jeden obóz z okazji 100-lecia ZHP. Nie zabrakło też wycieczki zorganizowanej z rodzinnego miasta, rodzinnej do Białegostoku i na Podlasie, a także tych po bliższej i nieco dalszej okolicy. Jesienią także nie ustawałyśmy w działaniu, skupiając się bardziej na spotkaniach autorskich. Zima to doskonały czas na planowanie przyszłorocznych wojaży.

Zagraniczne wycieczki z noclegiem czy bez?

Zagraniczne wycieczki z noclegiem czy bez? Oto jest pytanie. Szczerze mówiąc, zazwyczaj na razie wybierałyśmy się na jednodniowe wycieczki zagraniczne, jednak byłyśmy też na 2 dni we Lwowie czy w Budapeszcie. Wciąż chodzi za nami wyjazd do Holandii, który z przyczyn zdrowotnych musiałyśmy w tym roku odłożyć. Postanowiłyśmy jednak zacząć się na niego czaić w 2019 roku. Co się odwlecze, to nie uciecze, jak mówi polskie powiedzenie. Wychodzimy z założenia, że jeszcze wiele miejsc do zobaczenia przed nami. Tam gdzie się da, dotrzemy bez noclegu, a tam gdzie nie, skusimy się na co najmniej 2-dniowy wypad za granicę.Booking.com

Koszty, koszty, koszty…

Zagraniczne wycieczki faktycznie mogą wiązać się z większymi kosztami. Mamy jednak wrażenie, że z centrum Wielkopolski więcej tracimy na dojazd np. na Śląsk, by stamtąd wybrać się za granicę, niż na faktyczną wycieczkę w ogóle. Wiele zależy od tego, gdzie mieszkamy i takie kraje chcemy sobie obrać za cel. Nieważne, gdzie byście się nie wybrali, nie zrażajcie się kosztami noclegu, jeśli możecie sobie na niego pozwolić. Prawdopodobieństwo, że szybko wrócicie za granicę jest minimalne, dlatego warto nacieszyć się upragnionym urlopem, gdy nadarzy się ku temu sposobność.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także