Pierwsze dni letniego wypoczynku już za nami. Zdążyłyśmy być w Giżycku, zwiedzić ponownie okolice Lublina i granicy z Białorusią. Teraz czas na europejskie kierunki wakacyjnych podróży. Jak myślisz, co Ci zaproponujemy?

Europejskie kierunki wakacyjnych podróży

 Cypr, Tunezja, Egipt, czyli o tanim podróżowaniu za granicę

 10 powodów, żeby zacząć podróżować

 Kiedy zacząć uczyć się języka przed wyjazdem?

Niemcy, Czechy, Rosja, czy Ukraina?

Musimy Ci się do czegoś przyznać. Siedząc pewnego popołudnia i planując nasze tegoroczne wakacje, doszłyśmy do wniosku, że w sumie, dlaczego nie powziąć by za cel odwiedzenie wszystkich stolic naszych najbliższych sąsiadów? Jeśli chodzi o Niemcy, Berlin odwiedziłyśmy dwukrotnie i śmiało możemy polecić to miejsce na aktywny wypoczynek. Zwiedzenie muru berlińskiego, czy bramy brandenburskiej, Reichstagu i Placu Poczdamskiego, Bebla, Muzealnego. Tak wiele jest miejsc, które aż proszą się o to, aby być zobaczone. Miejsce, gdzie czczona jest pamięć ofiar Holocaustu, a dla tych lubiących zakupy polecamy wizytę w Sony Center.

Europejskie kierunki wakacyjnych podróży

Kolorowa Praga przyciąga wzrok. To właśnie w niej po kilkuletniej przerwie z wyjazdami za granicę skierowałyśmy swe kroki. Słynny w całym świecie Most Karola z rzeźbami, klimatyczne uliczki, które sprawiają, że człowiek sam ma ochotę się w nich zagubić i przenieść do zupełnie innego świata. Choć na chwilę. Z dala od tego zgiełku i wiecznego pędu za lepszą pracą, lepszym życiem. A może by tak wybrać wariant: spokojniejsze?

Europejskie kierunki wakacyjnych podróży

Jako rusycystki marzymy o tym, by odwiedzić Moskwę, szczególnie w porze białych nocy (mniej więcej przełom czerwca i lipca), kiedy cały dzień jest jasno. Ale nie tylko po to wybrać się do stolicy Rosji. Sobory, place, historia, która miesza się z nowoczesnością. Kult, o którym uczyłyśmy się tyle lat. Z roku na rok odkładamy tę wyprawę, ale przed 30. chciałybyśmy jednak odbyć tę podróż w nieznane.

Europejskie kierunki wakacyjnych podróży

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jaka sytuacja panuje na Ukrainie. Jak wszędzie, są rejony, gdzie ludzie żyją na odpowiednim poziomie, mówiąc kolokwialnie, mają co wrzucić do garnka. Sam Lwów nas zaczarował, wliczając w to i zabytki, i ichniejszą kuchnię. Nie ma to jak spacerować wokół głównego placu, zajrzeć do Opery Lwowskiej, zjeść przepyszne zefiry, czy barszcz ukraiński. Ceny także są stosunkowo tanie, jak na polską kieszeń. Z chęcią odwiedziłybyśmy i samą stolicę, Kijów. Jesteśmy ciekawe, jakie wrażenie wywarłoby na nas największe miasto Ukrainy?

Europejskie kierunki wakacyjnych podróży. Budapeszt, a może Wilno?

Za kilka dni z naszego miasta organizowana jest wycieczka do Krakowa, Zakopanego, Ojcowa oraz Budapesztu. Oczywiście nie mogłyśmy przejść obok niej obojętnie. Po pierwsze, w grodzie Kraka byłyśmy już dobre 3 lata temu, Zakopane odwiedziłyśmy bodajże w 5 klasie podstawówki i od dłuższego czasu obiecujemy sobie, że znowu tam zawitamy. A Węgry? No cóż. Uwielbiamy odkrywać nowe zakątki, nowe smaki, zabytki, cieszyć umysły wspomnieniami wspólnie spędzonych chwil. Po naszym powrocie planujemy tym razem wycieczkę rodzinną w okolice Białegostoku i Suwałk. Jeżeli tylko będzie taka możliwość, od razu wsiądziemy w autobus, kierujący się w stronę Wilna, stolicy Litwy. Kiedyś lubiłyśmy bierny wypoczynek na plaży. Z czasem jednak doszłyśmy do wniosku, że nic nie sprawia nam większej przyjemności, niż wyszukiwanie nowych mało znanych atrakcji, o których później możemy Wam opowiedzieć.

Europejskie kierunki wakacyjnych podróży

Samolotem na Wyspy Greckie

Nie do wszystkich miejsc da się jednak dotrzeć z pomocą pociągu, czy zorganizowanej wycieczki. Dla naszych dziadków nie do pomyślenia był fakt przekraczania granicy za okazaniem paszportu, czy dowodu osobistego. Oczywiście, że są miejsca (np. Kaliningrad), gdzie wymagane jest złożenie specjalnych wniosków i wyrobienie sobie turystycznej wizy. Świat jednak teraz stoi przed nami otworem i tylko od nas zależy, jaki kierunek wybierzemy. Biuro Podróży ITAKA ma w swojej ofercie ma na przykład wycieczki samolotem na Wyspy Greckie. Uwielbiamy grecką kuchnię, która serwowana jest w polskich restauracjach, więc tym chętniej same byśmy wybrały się w taką podróż. Ciepło, piękne plaże, jeszcze pyszniejsze jedzenie. Dla domatorów lubiących spędzać czas w pięknym otoczeniu, będzie to wybór idealny. Jeżeli lubisz zwiedzać i odkrywać kolejne miejsca, także nie będziesz się czuł zawiedziony. Każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętaj. To Ty decydujesz, jak spędzisz wakacje. Spraw, by były one jeszcze lepsze, niż te w poprzednim roku.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także