Choć na pierwszy rzut oka może się tak nie wydawać, chłodniejsze miesiące są idealne na podróże. To właśnie wtedy mamy szansę załapać się na tanie noclegi w zimie.

Tanie noclegi w zimie

 Jak załapać się na darmowy nocleg?

 Taras przy miejscu noclegowym

 Zagraniczne wycieczki z noclegiem


Booking.com

Podróżowanie w chłodne miesiące

Choć może się nie wydawać, zima jest nawet korzystniejszą porą na bliższe i dalsze wycieczki niż letnie miesiące. Dlatego tak sądzimy? Bo właśnie wtedy, oczywiście nie licząc ferii zimowych, każdy z nas siedzi w domu. Przez taką kolej rzeczy hotelarze mają mało zarobku, w rezultacie czego muszą obniżyć ceny noclegów. Wiąże się to też z pewnymi niedogodnościami. W zimowe miesiące nie wszystkie atrakcje są otwarte, jednak warto szukać takich rejonów, gdzie jest dużo do zobaczenia. Jeśli odliczymy nawet te zamknięte miejsca, i tak nie będziemy mogli narzekać na nudę.

Ferie w jednym terminie dla wszystkich

Podczas jednych z zajęć miałyśmy chwilę przerwy i zastanawiałam się z uczniem, dlaczego ferie zimowe nie mogą być dla wszystkich w jednym terminie. Nie nastręczałoby to żadnych trudności, a kuzynostwo, mieszkające w innych województwach, mogłoby się bez przeszkód odwiedzać. Zastanawialiśmy się nad tym kilka tygodni, aż w końcu uczeń chyba znalazł rozwiązanie. Gdyby faktycznie tak było, miejsca warte uwagi i hotelarze zarabialiby tylko przez 14 dni w czasie ferii. A tak rozciąga się to chyba na ok. 2 miesiące, co generuje dla nich większe zarobki.Booking.com

Tanie noclegi w zimie

Tanie noclegi w zimie z całą pewnością są kuszącą perspektywą. Z własnego doświadczenia zauważyłyśmy, że to właśnie na nie wydajemy najwięcej pieniędzy. Koszt 2-osobowego noclegu na jedną noc waha się od ok. 100 do nawet kilkuset złotych. A to wcale nie są **** hotele! Tani nocleg w zimie może więc skusić część z Was do podróżowania. Jest to fajna opcja dla tych, którym zimno nie jest straszne i nie robi im różnicy, że wykorzystają urlop w zimowej aurze. Zresztą, urlopu ma się prawie miesiąc, więc starczy i na zimowy, i na letni wypoczynek, czego ogromnie Wam życzymy.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także