Zacznij robić to, co sprawia Ci przyjemność. I przynosi dochody. Okazuje się, że obie rzeczy w lepszy lub gorszy sposób można jakoś ze sobą połączyć.

Zacznij robić to, co sprawia Ci przyjemność

 Pieniądze a bycie cool

 Jak zorganizować sobie pracę, by mieć wolne popołudnia?

 6 powodów, dla których warto mieć rolety rzymskie w biurze

Praca na etacie nie jest dla nas

Jak to czasami śmieje się Paulina, ona zawsze wiedziała, że praca na etacie nie jest dla niej. Już od najmłodszych lat było wiadomo, że moja siostrzyczka nie przepada za tym, żeby się przemęczać 🙂 Bardzo szybko musiała więc znaleźć sobie zajęcie, które nie będzie pochłaniało jej zbytniej uwagi. Została więc agentem ubezpieczeniowym. Okazało się, że nie jest to zbyt dochodowe zajęcie, zwłaszcza na początku, dlatego rozszerzyłyśmy działalność o korepetycje i reklamę internetową. Do tego cały czas dochodziła nam wolontariacka praca w harcerstwie. Trzeba było coś przemyśleć, by móc żyć na jako tako godnym poziomie.

Zacznij robić to, co sprawia Ci przyjemność

To podstawowa maksyma naszej działalności. Bardzo fajnie jest, gdy to co robisz przynosi Ci także dochody. Oczywiście, fajnie jest żyć ideami, jednak prawda jest taka, że wydatki firmy z roku na rok stają się coraz wyższe (dzięki ZUS-owi), a pieniądze wciąż zarabia się w takim samym zakresie. Nie ma się więc co oszukiwać. Gdybyśmy wciąż miały pracować tyle samo co na początku, bardzo szybko zabrakłoby nam na podstawowe opłaty, nie mówiąc już o jakimś godnym życiu.

Połącz pasję z zarabianiem pieniędzy

Wiele osób łączy pasję z zarabianiem pieniędzy. Powszechne jest powiedzenie, że jeśli robisz to co kochasz, to w życiu nie przepracujesz ani jednego dnia. Jedni utrzymują się z produktów handmade, inni z tworzenia stron internetowych. Naszą pasją niewątpliwie są animacja czasu wolnego, po części korepetycje i ubezpieczenia. Przyjemnie jest być świadkiem tego, jak dzięki naszej pomocy dziecko rozumie dany temat, co przekłada się na pozytywną ocenę w szkole. Zacznij robić to, co sprawia Ci przyjemność, a praca nie będzie dla Ciebie przykrym obowiązkiem.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także