Z całą pewnością nie jest to łatwe, ale wykonalne zadanie. W końcu komuś się udało. Jak zorganizować sobie pracę, by mieć wolne popołudnia?

Jak zorganizować sobie pracę, by mieć wolne popołudnia?

 Dobre stanowisko pracy to podstawa

 Jak powinny wyglądać relacje z klientem?

 Hybrydy w domu

Początkujący przedsiębiorca

Początkujący przedsiębiorca musi mierzyć się z trudami dnia codziennego już od samego początku. Nagle musi zapłacić ponad 500 złotych ZUSu, opłacić księgową. Pieniędzy nie przybywa, a koszty rosną. Nie oszukujmy się. Zanim tak naprawdę ktoś zaufa młodemu przedsiębiorcy muszą minąć lata, mimo tego, że z potencjalnymi klientami zna się sporo dłużej. Nikt nie chce ryzykować i dawać szansę młodym. Zazwyczaj każdy stawia na bardziej doświadczonych, choć na szczęście od tej reguły są wyjątki. Zanim młody przedsiębiorca czegokolwiek się dorobi czeka na niego kolejna przeszkoda – duży ZUS – ponad 1200 zł na miesiąc…

Praca na swoim

Praca na swoim wiąże się przede wszystkim z poczuciem, że cały czas jesteśmy w pracy. Nawet, jeśli potencjalnie się nią nie zajmujemy, to i tak cały czas myślimy o tym, jak by tu znaleźć dodatkowe źródło zarobku. Bardzo fajnym pomysłem jest wynajęcie lub stworzenie sobie biura. Przez kilka miesięcy łączyłyśmy pracę z domem w jednym pomieszczeniu i nie wspominamy tego za dobrze. Wtedy już w ogóle nie było żadnych ograniczeń, barier, rozgraniczeń między pracą a domem. Przedsiębiorca cały czas myśli, jak by tu zarobić pieniądze na najpilniejsze wydatki, w rezultacie czego cały czas jest w pracy.

Jak zorganizować sobie pracę, by mieć wolne popołudnia?

Jak zorganizować sobie pracę, by mieć wolne popołudnia? Przede wszystkim, warto zacząć od porannego wstawania i ogarniania swoich spraw od wczesnych godzin rannych. Niestety, my należymy do śpiochów, ale mamy zamiar nieco to zmienić. Im wcześniej się wstanie, tym szybciej się skończy najpilniejsze sprawy. Dobrym sposobem jest wydzielenie sobie czasu na pracę i przyjemności. Gdy pracujemy, nie sprawdzajmy co chwilę Facebooka, bo to tylko nas opóźnia. Później w ramach nagrody możemy poświęcić się przyjemnościom. Z racji zadań, których obecnie się podejmujemy, nasza praca ma raczej nienormowany wymiar godzinowy, jednak zamierzamy nad tym popracować. Nikt nie da rady być cały czas na pełnych obrotach, trzeba znaleźć też czas dla siebie, czego wynikiem mogą być te wolne popołudnia. Jeśli ktoś wie, że zaczyna pracę dopiero w południe, może mieć wolne ranki. Ważne jest, żeby znaleźć też czas na wyluzowanie się, bo myślenie cały czas o pracy naprawdę bywa dość stresujące.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także