Czy pieniądze idą w parze z byciem cool? Niekoniecznie. To, ile mamy w portfelu wcale nie świadczy o tym, jakim tak naprawdę jesteśmy człowiekiem.

Czy pieniądze idą w parze z byciem cool?

 O czym należy pamiętać, będąc wychowawcą kolonijnym?

 Jak powinny wyglądać relacje z klientem?

 Jesienne sposoby na oszczędzanie

Bogaty biednego nie zrozumie

Bardzo często prawdziwe w niektórych przypadkach staje się powiedzenie, że bogaty biednego nie zrozumie. Nie ma w tym wielkiej przesady, a piszemy o tym w sekcji Biznes z jednego prostego względu. Tak naprawdę w dużej mierze tylko od nas zależy, jak będzie wyglądało nasze życie. Oczywiście, można użalać się nad sobą i mówić, jak to nam ciężko, bo nie mamy pieniędzy. Jednocześnie takie osoby niewiele robią, by ten stan rzeczy zmienić. Można z kolei pokusić się o działanie i nie czekać na cud, aż nasz los się odmieni.

Wdowi grosz

Bardzo podoba nam się przytaczana od lat idea wdowiego grosza. Pojawia się to w kluczowych opowieściach i sprowadza się do tego, że oddanie ostatnich pieniędzy jest o wiele ważniejsze i wartościowsze niż oddanie setek, gdy ma się miliony. Tak naprawdę każdy z nas musi w zgodzie swoim sumieniem zdecydować, czy chce pomagać i nagłaśniać to, czy robić to po cichu. Można wychodzić też z założenia, że to nam powinni pomagać, nawet, jeśli nam się dobrze powodzi, i nie ma w tym nic złego. Nie można każdego mierzyć swoją miarą. My wychodzimy z założenia, że nie jesteśmy aż tak biedne, by nie pomóc bardziej potrzebującym. Były miesiące, kiedy ledwo ciułałyśmy na ZUS, ale nie poddałyśmy się.

Czy pieniądze idą w parze z byciem cool?

Nagłaśnianie tego, jacy jesteśmy fajni, jaki mamy drogi telefon, czy na ilu zagranicznych wyjazdach nie byliśmy wcale nie jest fajne. Nas osobiście to nie fascynuje, nie kręci chwalenie się tym, co mamy, ani też tym, na co nie możemy sobie pozwolić. Ta druga sprawa nie jest zresztą tak interesująca dla szerszej widowni. Jeśli chcemy, pomagajmy, nie chcemy – nie róbmy tego. Czy pieniądze idą w parze z byciem cool? Niekoniecznie. Czasem tylko pokazują, jak puste życie prowadzą Ci, którzy chwalą się tym na prawo i lewo.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także