Katarzyna Nowak dała się poznać szerszemu gronu czytelników dzięki swojemu debiutowi ,,Dźwięki wspomnień”. Jest także autorką bloga www.swiatkasiencjusza.pl Jak poradziła sobie z dłuższą formą?

,,Wprost do gwiazd" Katarzyna Nowak

 ,,Myśl do przytulania” Anna Szczęsna

 ,,Dziecko last minute” Natasza Socha

 ,,Uzasadnione wątpliwości” Kasia Bulicz-Kasprzak

,,Wprost do gwiazd” Katarzyna Nowak

Muszę przyznać, że było dla nas nie lada zaskoczeniem, gdy Kasia ogłosiła w jednym ze swoich wpisów, że istnieje możliwość zakupu ,,Wprost do gwiazd” w formie e-booka w cenie 13 złotych. Nie wahałyśmy się ani chwili. Nasza decyzja nie była podyktowana względem, że bloga czytamy i lubimy. Ot, chciałyśmy się przekonać, czym tym razem zaskoczy nas autorka Światu Kasiencjusza.

Niczym ,,Romeo i Julia”

Od pierwszych chwil miałam wrażenie, jakbym czytała powieść ,,Romeo i Julia” przeniesioną w czasy współczesne. Lucia, mimo, że kocha Ernesta, zmuszona jest poślubić, zgodnie z wolą ojca, znienawidzonego Leona, który, delikatnie mówiąc, nie traktuje jej z należytym szacunkiem. Katarzyna Nowak w swojej najnowszej powieści przedstawia losy rodu, który zmuszony był wyemigrować z Polski do Norwegii. Rodzina od kilku pokoleń nie odwiedza naszego rodzimego kraju, choć, kto wie, być może znajdują się tam jacyś krewni. Lucia wie, że nie ma wyboru – musi wyjść za mąż za o dwa lata starszego od niej mężczyznę. Chociaż…

Brak schematyczności

Muszę przyznać, że fabuła naprawdę zapowiadała się interesująco. Nie jest to znów schematyczna opowieść o jednej nastolatce i zakochanych w niej dwóch młodzieńcach. Nie, to powieść o statecznych ludziach, którzy gdzieś się pogubili w codziennym życiu, skrywają swoje tajemnice, utajnione żale. Czyż nie tak wygląda nasze współczesne życie? No właśnie. Czy i w naszych rodzinach nie doszło kiedyś do scysji, która poróżniła członków rodu. Katarzyna Nowak zręcznie operuje słowem, przedstawiając nam niezwykle plastyczne opisy miejsc, które są tłem dla opisywanych zdarzeń.

Niedoskonałość wydania

Niestety, pierwsze wydanie zostało w dużym stopniu niedopracowane pod względem stylistycznym i gramatycznym. Przez pewien czas trwały prace, mające na celu wyeliminowanie tych błędów. E-book ponownie trafił do sprzedaży, gorąco więc polecamy Wam zapoznanie się z tą, momentami może i przewidywalną, powieścią.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także