Niebawem święta, potem weekend majowy. Pewnie zastanawiasz się, gdzie spędzić weekend w centralnej Polsce? Zupełnie niepotrzebnie. Przygotowałyśmy dla Ciebie wiele propozycji z atrakcjami dla małych i dużych.

Weekend w centralnej Polsce

 Migawki z Pragi

 Najlepsze wakacje pod słońcem

 Migawki z Kudowy-Zdroju

Weekend w centralnej Polsce

Bardzo optymistycznie na potrzeby tego wpisu zakładamy, że centralna Polska to okolice Poznania, Bydgoszczy, Łodzi i Warszawy. Chciałybyśmy przedstawić Ci 4 plany wycieczkowe dot. wymienionych miast wraz z atrakcjami, które możesz wykorzystać. Zacznijmy od Bydgoszczy.

Weekend w centralnej Polsce – Bydgoszcz

Weekend w centralnej Polsce

W Bydgoszczy studiowałyśmy 3 lata, ale dopiero po studiach i przeprowadzce do Torunia zainteresowałyśmy się bliżej tym miastem. Co warto zobaczyć w mieście nad Brdą?

 Na szczególną uwagę zasługuje z pewnością Wyspa Młyńska – miejsce, gdzie można aktywnie spędzić czas całą rodziną. Znajduje się tam dużo placów zabaw, są muzea, które wymagają zaangażowania i minimalnej aktywności uczestnika – szczególnie polecamy cały kompleks Muzeum Regionalnego. Jeżeli zaś chcielibyście coś przekąsić, polecamy kawiarnię Strefa, Restaurację Twardowski, a później wizytę w Muzeum Mydła i Historii Brudu.

 ZOO w Bydgoszczy – przez wiele lat ogród zoologiczny, jakich wiele, kilka lat temu przeszedł gruntowną metamorfozę. Teraz w cenie biletu znajduje się obserwowanie zwierząt znajdujących się w budynku (są tam też się gry dla najmłodszych), a także zobaczenie wszystkich zwierząt znajdujących się poza pomieszczeniem. Są tam min. niedźwiedź, tygrys, jest tam także ZOO dla najmłodszych, gdzie znajdują się kucyki, małe świnki, czy koza.

 Ogród Botaniczny UKW – jest to miejsce, do którego wstęp jest bezpłatny, otwarty praktycznie od wiosny do jesieni. Znajduje się tam na tyle duża przestrzeń, że dzieciaki mogą się wybiegać (oczywiście w granicach rozsądku i po wyznaczonych ścieżkach), a rodzice w spokoju posiedzieć na ławce, czy, jeżeli wybieramy się samotnie, możemy poczytać książkę.

Weekend w centralnej Polsce – Poznań

Weekend w centralnej Polsce

 Poznań kojarzy nam się z prześwietnym muzeum interaktywnym, w którym doskonale będą się bawić nie tylko dzieci. Chodzi o Rogalowe Muzeum Poznania, gdzie każdy uczestnik ,,warsztatów” na koniec otrzymuje kawałek rogala świętomarcińskiego, a chętne osoby pomagają w jego przygotowaniu.

 Nowe ZOO w Poznaniu, po którym kursuje darmowa kolejka, która, co prawda, wszędzie nie dojeżdża, ale pozwala zaoszczędzić nieco czasu i zmęczenia. Samo ZOO jest ogromne, chodzenia jest praktycznie na cały dzień. Na jego terenie znajdują się także budki z przekąskami i lodami.

 Jeżeli lubicie klimatyczne uliczki, z pewnością wybierzecie się na Stary Rynek oraz odwiedzicie Stary Browar, gdzie gorąco polecamy Wam lokal z przepysznym jedzeniem – Projekt Kuchnia.

Weekend w centralnej Polsce – Łódź

Weekend w centralnej Polsce

 Nigdy nie ukrywałyśmy, że Łódź pokochałyśmy od pierwszego wejrzenia, podobnie jak Tubajkę – rodzinną klubokawiarnię, znajdującą się w Parku Źródliska I. Niedaleko znajduje się też Palmiarnia, którą warto odwiedzić w cieplejsze dni, jeśli macie kilkadziesiąt minut wolnego czasu. Kilka kilometrów dalej traficie do Pałacu Herbsta Księży Młyn, gdzie znajdziecie przepiękne ogrody, w których idzie się zatracić.

 Wiele osób poleca także odwiedzenie Semaforu, szczególnie z dziećmi, miejsca wyjątkowego, gdzie historia o bohaterach wieczorynek z naszego dzieciństwa wciąż jest żywa. Zamierzamy tam zajrzeć przy okazji kolejnej wizyty w Łodzi.

 Na koniec atrakcja oczywista, jeśli w ogóle można ją tak nazwać, a jest nią spacer ulicą Piotrkowską, miejscem niezwykle barwnym, różnorodnym, z wieloma kawiarniami, dekoracjami. Szczególnie warto wybrać się tam w okolicach Świąt, czy większych festiwali, których tam nie brakuje. Dajcie się pochłonąć energii tego miejsca i zboczcie z trasy na rzecz bocznych uliczek.

Weekend w centralnej Polsce – Warszawa

Weekend w centralnej Polsce

 W stolicy Polski warto zajrzeć do Pałacu Kultury i Nauki, Łazienek, gdzie można miło spędzić czas całą rodziną, obserwując podobno oswojone wiewiórki. Dzieci mogą się wybiegać, a rodzice w miarę możliwości powystawiać twarz do słońca.

 Dla nieco starszych odbiorców i miłośników czasów wojny atrakcją okaże się wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, na którą zarezerwujcie sobie kilka godzin. Ciekawym urozmaiceniem dla dzieciaków jest zbieranie karteczek z datami i zapisanymi na nich wydarzeniami z każdego dnia Powstania.

 Będąc w stolicy, polecamy Wam lokal Zest by Kibart, którego właścicielem i szefem kuchni jest uczestnik programu Top Chef, a oprócz tego doskonały szef kuchni. Deser, który tam jadłyśmy na długo zapadł nam w pamięć. Będąc bliżej centrum polecamy Wam restaurację i sklep z ekologiczną żywnością Totomato. Na pewno nie będziecie zawiedzeni.

Cóż, nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Wam przyjemnych podróży i mieć nadzieję, że wskazówki i miejsca przytoczone w tym wpisie choć trochę pomogą Wam w planowaniu wyjazdów.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także