Chciałoby się powiedzieć, gdzie minął 8 miesiąc 2016 roku? Przecież dopiero co wróciłyśmy z jednego biwaku, a tymczasem już wczoraj rozpoczął się nowy rok szkolny. Zapraszamy na Top of the top. Sierpień 2016.

Top of the top. Sierpień 2016

 Top of the top. Marzec 2016

 Top of the top. Kwiecień 2016

 Top of the top. Maj 2016

Sierpień był takim miesiącem, w którym prawie że przeklinałyśmy moment, w którym zdecydowałyśmy się zorganizować kolejny biwak. Mimo, że sprawia nam wiele przyjemności spędzanie czasu z dzieciakami, to jednak bywało to męczące. Początek miesiąca to czas przygotowywania wszystkich dokumentów, aby zgłosić wypoczynek, później dopinanie wszystkiego na ostatni guzik, zmiana miejsca pobytu, ogarnianie zakwaterowania, podpisywanie jadłospisów. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Po mniej przyjemnej części nadszedł czas na 5-dniowy wyjazd pod namioty, gdzie miło spędziłyśmy czas. Później wróciłyśmy, chwilę odpoczęłyśmy i zaczęłyśmy przygotowania do biwaku, który odbędzie się już za tydzień. Na razie nie możemy nic zdradzać, ale po wszystkim zamieścimy zdjęcia na naszym Fanpage.

Restauracja sierpnia

Dalekich podróży nie odbywałyśmy, jednak udało nam się kilka razy wyskoczyć do pobliskiego Gniezna, pierwszej stolicy Polski. Z dwóch ulubionych lokali – Cechowej i Za drzwiami tym razem wybór padł na pierwszy z nich. Serdecznie polecamy tam zajrzeć, jest smacznie, ceny są przystępne, a zawsze znajdujący się wewnątrz goście chyba są najlepszą renomą lokalu.

Top of the top. Sierpień 2016

Danie sierpnia

Pewnie zabrzmi to komicznie, ale lody McFlurry z Kitkatem i sosem karmelowym z McDonalda. Przez to zatwierdzanie biwaków w Poznaniu tak się przyzwyczaiłyśmy do tego, że lokal znajduje się praktycznie na dworcu PKP, że nie potrafiłyśmy się im oprzeć. Są przepyszne!

Książka sierpnia

Jak na przygotowania do biwaku i sam wyjazd, w tym miesiącu przeczytałyśmy sporo. Która książka wywarła na nas jednak największe wrażenie? Bez wątpienia był to 4 tom przygód Joanny Chyłki i Zordona. Szykujcie się, nadchodzi ochłodzenie. Remigiusz Mróz znowu w akcji!

Top of the top. Sierpień 2016

Film sierpnia

Na podstawie dość krótkiej powieści Christe powstał w sumie trzy odcinkowy serial, który trwa łącznie niecałe 3 godziny. Opowiada o tym, że nieznajomi sobie ludzie zostają zaproszeni na wyspę na zaproszenie tajemniczej osoby. Zgodnie z wierszykiem wszyscy po kolei giną. Czy uda im się znaleźć zabójcę?

Top of the top. Sierpień 2016

Źródło

Miasto sierpnia

Właściwie wieś. Zawsze wydawało nam się, że Gołąbki nie mają same w sobie nic do zaoferowania. Największą popularnością z miejsc wypoczynkowych z jeziorem cieszy się w naszym rejonach Skorzęcin. Korzystając jednak z miejsca biwakowego zwiedziliśmy trochę okolicę. Spaliśmy w ośrodku wypoczynkowym przy Barze Przylesie, znajduje się także obiekt Jutrzenka, gdzie możecie zagrać m.in. w bilard. Niedaleko jest także jezioro z ratownikiem, więc możecie się tam wybrać, jeśli będziecie akurat w Wielkopolsce.

Top of the top. Sierpień 2016

Wpis sierpnia

Tym razem największą popularnością cieszył się wpis Jeden dzień w Toruniu. Nie da się zaprzeczyć, że gród Kopernika ma w sobie wiele uroku, zupełnie więc nie dziwi nas fakt, że jest to miejsce chętnie odwiedzane przez turystów. Tak naprawdę ma tak wiele zabytków i atrakcji, że w kilkanaście godzin trudno byłoby zobaczyć wiele obiektów, ale nawet kilka wystarczy, by poczuć magię tego regionu. Za jakiś czas przygotujemy jego aktualizację z miejscami, które koniecznie trzeba odhaczyć na turystycznej mapie Torunia.

Top of the top. Sierpień 2016

Zdjęcie sierpnia

 

Zobacz także