Restauracji, w których możemy się posilić, jest bez liku. Restauracje, które czarują smakiem możemy metaforycznie policzyć na palcach jednej ręki.

Restauracje, które czarują smakiem

Restobar MitMi w Łodzi

Staromiejska 13 w Katowicach

SurfBurger w Sopocie

Restauracje, które czarują smakiem

Są takie miejsca i restauracje, które czarują smakiem, że nawet w momencie ich zamknięcia lub dawnego nieodwiedzania wspomnienia pojawiają się nagle, niespodziewanie i sprawiają, że znów chcemy tam wrócić. Do tych wnętrz, przepięknie podanych potraw, wysmakowanych dań. Niedawno pisałyśmy, gdzie zjeść smaczne burgery i ten wpis poniekąd się z nim pokrywa, ale tylko częściowo. Tamte miejscówki również koniecznie sobie zapiszcie i zajrzyjcie, gdy tylko będziecie mieli okazję. Dajcie się porwać poezji smaków, feerii barw i nietuzinkowych połączeń smakowych.

Restobar MitMi w Łodzi

Restobar MitMi śni nam się prawie po nocach, mimo, że odwiedziłyśmy go pewnie z 3 lata temu. Klasyczne połączenie składników do burgerów w połączeniu z sałatką, frytkami i podanymi na deser naleśnikami sprawiło, że pokochałyśmy to miejsce od pierwszej chwili. Przepiękne wnętrze, smak, który czaruje już od przekroczenia progu. Miejsce wielokrotnie nagradzane, doceniane, czemu nie ma się co dziwić. Wspaniała propozycja dla wszystkich, którzy Łódź kochają tak jak my.

Staromiejska 13 w Katowicach

Obecnie mamy wrażenie, że kult wszelkich programów kulinarnych nieco przycichł. W końcu ileż można to oglądać. Jednak jeszcze kilka lat temu nazwisko Marcina Czubaka, finalisty kolejnej edycji Top Chef’a wzbudzało wiele emocji. Nic więc dziwnego, że same postanowiłyśmy zawitać do Katowic oraz jego autorskiej restauracji Staromiejska 13. Obecnie lokalu już nie ma, szef poświęcił swoje siły i zaangażowanie innej lokalizacji, ale tamto połączenie smaków, tak nowe i nieszablonowe na długo pozostanie w naszej pamięci.

SurfBurger w Gdańsku i Sopocie

Kiedyś wydawało nam się, że nieszczególnie przepadamy za burgerami. Wszystko zmieniło się za sprawą Kuranty Bistro w Toruniu. W te wakacje miałyśmy okazję stołować się w aż 2 punktach trójmiejskiej sieci SurfBurger. To potrawy przygotowywane z sercem, pasją, a, co najważniejsze, ze świeżych składników. Różnorodne połączenia smaków, które na długo pozostają w pamięci. Ręczy o tym grupa harcerzy, którzy byli zachwyceni burgerami. Musimy jeszcze zajrzeć do Gdyni i sprawdzić, czy w tamtejszym lokalu jest równie smacznie. Znając nasze zamiłowanie do Trójmiasta, ta podróż nie będzie zbyt długo odwlekana.

Ciekawe jesteśmy, jakie restauracje, które czarują smakiem Ty nam polecisz?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także