Przygotowania do wyjazdu do Warszawy zaczęłyśmy planować już kilka miesięcy przed planowaną datą podróży. Jak to zorganizowałyśmy by w miarę dobrze się do tego przygotować?

Przygotowania do wyjazdu do Warszawy

 Green Caffee Nero w Warszawie

 Migawki z Warszawy

 BĄTĄ w Warszawie

Przygotowania do wyjazdu do Warszawy

W myśl zasady, że im wcześniej zarezerwujemy hotel, tym mniej zapłacimy, postanowiłyśmy zająć się tym już chyba w lutym. Wynikało to też po części z tego, że miałyśmy wtedy odłożone trochę pieniędzy, więc postanowiłyśmy je dobrze zainwestować. Patrząc na cenę w maju udało nam się zaoszczędzić na pewno kilkadziesiąt złotych, które mogłyśmy wydać na…

Pamiętajcie o tańszych biletach PKP

bilet, który kupiłyśmy jakiś miesiąc przed wyjazdem. Pamiętajcie, że podróżując TLK i kupując bilet co najmniej 15 dni wcześniej otrzymacie aż 30% zniżki. Biorąc pod uwagę, że mamy do tego doliczaną studencką zniżkę bilety w dwie strony wyniosły nas ok. 70 złotych, czyli nie jakoś tragicznie biorąc pod uwagę czas i jakość podróży.

Przygotowania do wyjazdu do Warszawy. Bagaż uszykowany wcześniej

Bagaż miałyśmy uszykowany już dużo wcześniej. Z racji tego, że wiedziałyśmy, iż wybierzemy się na Targi Książki i chcemy wziąć książki ulubionych pisarzy ustaliłyśmy ile sztuk będziemy w stanie unieść. Ja postanowiłam na 10 książek pani Liliany Fabisińskiej (8 dziecięcych, więc mniej ważyły :)), 5 powieści Remigiusza Mroza i tylko dwie publikacje Katarzyny Michalak, choć mogłabym wziąć ich ze 20 🙂 Biorąc pod uwagę mój bagaż Paulina zdecydowała się tylko na dwie książki Nataszy Sochy. Co prawda było jeszcze wielu pisarzy, w książkach których chciałyśmy zdobyć autograf jednak to może innym razem. I tak już ledwo szłyśmy.

Warto mieć ze sobą coś do czytania

Nawiązując do poprzedniego punktu wiedziałyśmy, że podróż w jedną stronę zajmie nam blisko 3 godziny drogi. Zawsze na tak daleki wyjazd bierzemy ze sobą coś do czytania. Nie inaczej było też tym razem. Zaopatrzyłyśmy się w dwie gazety i książki, które wzięłyśmy do podpisu. Nie wszystkie miałyśmy przeczytane, a więc tym sposobem miałyśmy co robić w podróży, nie dodając sobie dodatkowych zbędnych kilogramów.

Przygotowania do wyjazdu do Warszawy – harmonogram wycieczki

Ustaliłyśmy także harmonogram wycieczki. Nie wzięłyśmy pod uwagę tego, że ten ostateczny, ustalony kilka dni wcześniej także ulegnie zmianie. Odwiedziłyśmy jednak większość miejsc, którą miałyśmy zaplanowaną. Nie udało nam się dojść do trzech miejsc, nie zawsze z naszej winy, ale za to odwiedziłyśmy jedno inne.

Pamięć wzrokowa

Dobrze jest też w miarę dobrze orientować się w terenie. Ja z racji tego, że mam pamięć wzrokową tyle o ile wiedziałam w którym kierunku mamy się udać. Nie wzięłam pod uwagę tego, że przejście tunelem jest tak ogromne i ma tyle wyjść, że ciężko się będzie zorientować którędy akurat mamy wyjść. Na szczęście po dwóch dniach niemal z zamkniętymi oczami mogłybyśmy się tam przemieszczać 🙂

Przygotowania do wyjazdu do Warszawy to przykładowy tekst. Mamy nadzieję, że ten wpis choć trochę pomoże Wam zaplanować podróż w dowolne miejsce, gdyż tak naprawdę na miejscu Warszawy może być każde inne miasto. Powodzenia!

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także