Rok 2018 obfitował w naprawdę wiele wyjazdów. Mamy nadzieję, że bieżący będzie w połowie choć tak samo udany. Przedstawiamy nasze podróżnicze plany na 2019 rok.

Podróżnicze plany na 2019 rok

 Podróżnicze podsumowanie 2018 roku

 Co warto zobaczyć w Białymstoku?

 Biuro podróży Zoobi-Tour w Augustowie

Wspaniałe wspomnienia

Być może kojarzysz, ale tak naprawdę na większą skalę podróżować zaczęłyśmy dopiero ok. 5 lat temu. Wcześniej też bardzo lubiłyśmy wycieczki, jednak to dopiero założenie tego bloga, który początkowo miał być o bliźniakach, skłonił nas do tego, by więcej zwiedzać.  Przez okres działalności blogowej udało nam się zwiedzić ponad 100 polskich i kilkanaście zagranicznych miast. Całą listę możesz obejrzeć w zakładce Tu już byłyśmy, do czego gorąco Cię zachęcamy. Rok 2018 był naprawdę niezwykle udany. Udało nam się odwiedzić bliższą i dalszą okolicę, być ze trzy razy za granicą. Nie zabrakło także czasu na dwie kolonie i obóz z okazji 100-lecia harcerstwa w Polsce. Jakie mamy podróżnicze plany na 2019 rok? Zaczynamy 🙂

Podróżnicze plany na 2019 rok

 Opole, Wrocław, Wałbrzych, Dzierżoniów – mamy nadzieję odbyć tę wycieczkę przed weekendem majowym, a jeśli nie, to na pewno później. Do Opola wybieramy się już od kilku lat i coś nie możemy tam dotrzeć. W tym roku w końcu musimy zrealizować to marzenie. Wrocław ma wciąż sporo do odkrycia, podobnie jak Wałbrzych i Dzierżoniów. Oby tylko pogoda dopisała.

 Biała, Woziwoda i okolice – w tym roku po raz kolejny mamy w planach wybrać się na obóz harcerski do Białej. W zarysie jest kilka wycieczek, więc mamy nadzieję, że choć niektóre dojdą do skutku. Nic tak nie inspiruje do dalszego działania jak odkrywanie nowych miejsc.

 Holandia – tutaj miałyśmy w planach wybrać się już w zeszłym roku, jednak ze względów zdrowotnych zostawiłyśmy to na ten. Mamy nadzieję, że uda nam się tam dotrzeć w maju. Holandię poprzednim razem odwiedziłyśmy jeszcze za czasów nauki w liceum.

 udział w co najmniej jednej płatnej kolonii – w zeszłym roku byłyśmy na dwóch i całkiem sobie to chwalimy. Nie dość, że za darmo można się najeść, mieszkać, to jeszcze zwiedzać. Wiąże się to niestety też z ogromną odpowiedzialnością, bo dzieciaki bywają różne. Niemniej, jeśli już to na pewno będziemy stawiały na taką z dużą ilością wycieczek.

 wycieczki zagraniczne – tutaj się nie ograniczamy, tak naprawdę sporo zależy od tego, jakie będą organizowane. Duży wpływ będą miały pewnie też koszty i terminy, a także zdrowie, jednak mamy nadzieję, że damy radę. Już od przyszłego miesiąca przechodzę na duży ZUS, więc może być naprawdę różnie.

 bliższa okolica – co prawda sporo już w bliskiej okolicy widziałyśmy, jednak zawsze przyjemnie jest na nowo wrócić do Torunia, Bydgoszczy, czy Poznania. Nie zamykamy się także na mniejsze miejscowości, więc mamy nadzieję, że będzie co robić.

W ramach podsumowania

Jak widzicie, planów nie ma może jakoś dużo i nie są zbyt konkretne, jednak nie chcemy się za bardzo ograniczać. Mamy nadzieję, że uda nam się zwiedzić sporo ciekawych miejsc, choć rekordu dni wyjazdowych z 2018 roku już raczej nie pobijemy. Jeśli interesują Was nasze podróże, zapraszamy do śledzenia naszego Instagrama, gdzie zamieszczamy relację z naszych wojaży.

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także