,,Ona” Monika Gomółka to całkiem udany debiut, z którym z powodzeniem zapoznacie się w dwie godziny. Przeczytajcie, czy warto poświęcić swój czas na tę lekturę.

 ,,Dante na tropie” Agnieszka Olejnik

 ,,Kasacja” Remigiusz Mróz

 ,,Zaczaruj mnie” Karolina Frankowska

,,Ona” Monika Gomółka

Główną bohaterką książki jest tajemnicza doktor nauk medycznych, która zbiegła ze szpitala. E-book ma 128 stron, a jej imię poznajemy dopiero na 101. Dodaje to pewnej dozy tajemniczości. Zadaniem kobiety jest udanie się w 5 różnych miejsc w oddalonych od siebie miastach i znalezienie wyników, które mogą zaważyć na życiu wielu osób. Czy uda jej się to zadanie zrealizować? Co stało się z jej partnerem Łukaszem, który z dnia na dzień przepadł bez śladu i oficjalnie przebywa na urlopie, choć nikt nie wie gdzie?

Bardzo krótka lektura

,,Ona” Monika Gomółka to lektura, którą przeczytałam w dosłownie dwie godziny. Początkowo jest nieco chaotyczna, jest dość sporo osób, akcja toczy się kilkuwątkowo, nie można się zorientować o co chodzi. Podczas czytania tego debiutu trzeba zachować naprawdę spore skupienie. Z czasem wszystko się normuje, jednak i tak nie zmienia to faktu, że niemal wszystkie wątki mogłyby zostać bardziej rozwinięte, gdyż zostały bardzo okrojone. Zakończenie także nie do końca mnie usatysfakcjonowało, z chęcią poczytałabym coś więcej. Nie można za to zarzucić autorce topornego języka. Styl jest bardzo prosty, a korekta została wykonana należycie. W książce zabrakło tylko trzech przecinków w dość kluczowych miejscach, aby lepiej zrozumieć sens zdania, czy wtrącenie.

Całkiem udany debiut

Jak na debiut, jest to całkiem udana publikacja. Czyta się szybko, należy się wyciszyć podczas lektury. Temat jest także ciekawy i dość kontrowersyjny. Tak naprawdę wątek przewodni dotyczący badań nad szczepionką został niewyczerpany i tylko delikatnie poruszony, a jednak, odnoszę wrażenie, to wokół niego toczyła się cała akcja. Monika Gomółka w swojej pozycji porusza kwestię, do czego mogą doprowadzić badania nad szczepionką na znaną wszystkim chorobę i w jaki sposób chęć zarobku może zagrozić ludzkiemu istnieniu. Jeśli macie ochotę na całkiem udany kryminał medyczny, ta publikacja powinna Was w jakimś stopniu usatysfakcjonować.

Zobacz także