Podczas IV Salonu Ciekawej Książki w Łodzi miałam okazję wziąć udział w spotkaniu autorskim z Panią Katarzyną Zyskowską-Ignaciak, podczas którego opowiedziała o swoich początkach, pomysłach na książki i dalszych planach.

Spotkanie autorskie z Katarzyną Zyskowską-Ignaciak

 Spotkanie z Iwoną Chmielewską

 Spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz

 Festiwal Kryminalny Granda w Poznaniu

Spotkanie autorskie z Katarzyną Zyskowską-Ignaciak

Tej autorki miałam okazję przeczytać ,,Wieczną wiosnę”, która mimo poruszanej tematyki nowotworowej bardzo mi się podobała i na koniec się popłakałam oraz ,,Nie lubię kotów”, historię współczesnych 30-latków, którzy muszą zmierzyć się z rzeczywistością, która może ich przerosnąć. Korzystając z okazji, że Nasza Księgarnia na swoim stoisku miała pozostałe 3 książki pisarki, zakupiłam je i od razu zdobyłam autografy we wszystkich pozycjach. Udało się także zrobić pamiątkowe zdjęcie 🙂

,,Niebieskie migdały” Katarzyna Zyskowska-Ignaciak

Muszę przyznać, że ,,Niebieskie migdały” już przeczytałam i bardzo mi się spodobały. To opowieść o 28-letniej Inie, która zostaje samotną matką i jej życie się zmienia. Ciekawa jestem, jak spodobają mi się kolejne pozycje. Pani Kasia Zyskowska-Ignaciak opowiadała także o pracy dotyczącej książki ,,Ty jesteś moje imię”, opisującą historię państwa Baczyńskich. Muszę przyznać, że wcześniej jakoś mnie ta publikacja nie zainteresowała, jednak teraz mam na nią ogromną ochotę. Autorka jest bardzo skrupulatną osobą. Jak sama podkreślała w swoich książkach sprawdza najdrobniejsze detale, tak, aby nikt nie mógł dopatrzeć się żadnych nieprawidłowości.

Pozycje zmuszające do refleksji

Podsumowując, autorka jest przesympatyczną osobą, co przekłada się na odbiór jej książek. Z początku lekkie umilacze czasu, jak sama przyznaje, wraz z dojrzałością zamieniła na pozycje zmuszające do refleksji. Jedno jest pewne, w twórczości Katarzyny Zyskowskiej-Ignaciak każdy znajdzie coś dla siebie. Na spotkaniu spotkałam także Awiolę. A Wy znacie już twórczość tej pisarki? Jakie powieści szczególnie przypadły Wam do gustu?

Spotkanie autorskie z Katarzyną Zyskowską-Ignaciak

Spotkanie autorskie z Katarzyną Zyskowską-Ignaciak

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także