Migawki z Włocławka, podobnie, jak podobne wpisy z innych miast, mają na celu przybliżenie Wam kilku kadrów z tego miasta, których nie udało nam się zawrzeć w innych wpisach.

Migawki z Włocławka

 Muzeum Diecezjalne we Włocławku

 Stary Rynek we Włocławku

 Muzeum Zbiory Sztuki we Włocławku

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej z całą pewnością znalazło się na naszej liście miejsc do zobaczenia w odwiedzanym przez nas pierwszy raz w życiu mieście. Migawki z Włocławka to wpis, w którym nie mogło tego typu muzeum zabraknąć. Niestety, okazało się, że już od kilku lat jest ono nieczynne, o czym niestety nie znalazłyśmy informacji wcześniej. Niemniej, teraz już wiecie, że nie warto się tam wybierać, bo zastaniecie zamknięte drzwi.

Migawki z Włocławka

Migawki z Włocławka

Migawki z Włocławka

Migawki z Włocławka

Fontanna zawsze w cenie

We wszystkich odwiedzanych przez nas miastach bardzo lubimy podziwiać fontanny. Na chwilę obecną największe wrażenie wywarła na nas Fontana Światło-Dźwięk w Toruniu, która wieczorami mieni się różnymi kolorami i dodatkowo woda unosi się stosownie do granej melodii. Coś pięknego. Jeśli tylko będziecie wieczorem w okresie letnim w grodzie Kopernika, koniecznie musicie to zobaczyć. Wracając jednak to tej włocławskiej, nawet dobrze nie pamiętamy, gdzie ją widziałyśmy. Niemniej, wywarła na nas całkiem pozytywne wrażenie.

Migawki z Włocławka

Migawki z Włocławka

Migawki z Włocławka

Migawki z Włocławka

Rysunki w podziemiu dworca

W pierwszą stronę, udając się do centrum, nie zwróciłyśmy na nie większej uwagi. Bardziej byłyśmy zaaferowane tym, by jak najszybciej dotrzeć tam, gdzie sobie zaplanowałyśmy, po drodze się nie zgubić i zdążyć na wcześniejszy pociąg. Niektóre z tych planów udało nam się na szczęście zrealizować. Gdy wracałyśmy z rynku na dworzec PKP w podziemnym przejściu naszą uwagę przykuły rysunki na ścianach budynku, które zdecydowanie wyróżniają to przejście spośród innych miast. Doszłyśmy do wniosku, że migawki z Włocławka to dobre miejsce by je tutaj zamieścić. Włocławek to także kilka ciekawych pomników, tablic, budynek, którego szukałyśmy, choć był naprzeciwko nas 🙂 Choć miasto nie do końca nas zachwyciło, to zachęcamy do tego, byście wybrali się tam choć raz w życiu i wyrobili sobie na jego temat własną opinię.

Migawki z Włocławka

Migawki z Włocławka

Migawki z Włocławka

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także