Rynek to coś, co zawsze niesamowicie nas przyciąga w każdym mieście. Stary Rynek we Włocławku nie był w tym względzie wyjątkiem.

Stary Rynek we Włocławku

 Muzeum Zbiory Sztuki we Włocławku

 Muzeum Etnograficzne we Włocławku

 Bulwar we Włocławku

Obejrzenie rynku zostawiłyśmy sobie na koniec

Mimo tego, ze plan wycieczki miałyśmy zaplanowany nieco inaczej, to w skutek zgubienia się w terenie, mając włączony GPS, najpierw taksówką udałyśmy się nad bulwar we Włocławku. Stwierdziłyśmy, że jesteśmy już zmęczone, złe, a nawigacja w komórce prowadzi nas nie w tę stronę. Zrezygnowane udałyśmy się nad bulwar, by podziwiać piękne widoki. Następnie zwiedziłyśmy jeszcze kilka muzeów, co zajęło nam kilka godzin. W rezultacie na obejrzenie rynku zostało nam niewiele czasu, jednak okazał się jednym z ładniejszych miejsc w tym mieście.

Stary Rynek we Włocławku

Stary Rynek we Włocławku

Stary Rynek we Włocławku przyciąga wzrok już z daleka. Starodawne kamieniczki, ławeczki, na których można usiąść, poczytać książkę, odpocząć po zwiedzaniu i jesteśmy w niebie. Rynek we Włocławku nie był w tym względzie wyjątkiem. Mimo tego, że mogłyśmy go podziwiać co najwyżej kilkanaście minut wywarł na nas bardzo dobre pierwsze wrażenie. Dodatkowo, znajduje się bardzo niedaleko dworca PKP, więc wielu turystów może go bez większych problemów odwiedzić. Całkiem niedaleko znajdują się także inne atrakcje turystyczne miasta, w tym muzea i bulwar. Jeśli znajdziecie kilka godzin czasu, warto odwiedzić je wszystkie.

Stary Rynek we Włocławku

Stary Rynek we Włocławku

Rynki to serca miast

Zawsze, gdy jedziemy do nowego miasta staramy się choć przez chwilę trafić na jego rynek. Naszym zdaniem, rynki to serca miast i najlepiej obrazują, czego po danym mieście możemy się spodziewać. Stary Rynek we Włocławku nie był w tym względzie wyjątkiem. Trochę żałujemy, że jego podziwianie zostawiłyśmy sobie na sam koniec wycieczki, jednak widocznie tak miało być. Włocławek odwiedziłyśmy tylko raz w życiu i na razie nie planujemy zbyt szybko tam wracać. Jeśli jednak się na to zdecydujemy, przeważającą kwestią na ponowne odwiedzenie miasta będzie możliwość spaceru nieopodal rynku i zachwycanie się nim. A Wy? Rynki w jakich miastach możecie nam szczególnie polecić? 🙂

Stary Rynek we Włocławku

Stary Rynek we Włocławku

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także