Migawki z Opatowa to kilka zdjęć z miasta, do którego trafiłyśmy w sumie przypadkowo, ale nie żałujemy tej wyprawy.

Migawki z Opatowa

 Podziemna trasa turystyczna w Opatowie

 AB Pizza w Opatowie

 Zamek w Baranowie Sandomierskim

Migawki z Opatowa

Do Opatowa wybraliśmy się w sumie przypadkiem, bo planując wyjazd na Lubelszczyznę i okolice w ogóle nie braliśmy tego miasta pod uwagę. Korzystając jednak z okazji, że mieliśmy wybrać się do zamku w Ujeździe,  a także zobaczyć po drodze opatowską podziemną trasę turystyczną postanowiliśmy się tam wybrać. Gdy już dojechaliśmy do Opatowa najpierw skusiłyśmy się na podziemną trasę turystyczną, następnie przeszliśmy się ulicami miasta i trafiliśmy do AB Pizza, gdzie jedzenie okazało się całkiem smaczne.

Migawki z Opatowa

Migawki z Opatowa

Migawki z Opatowa

Migawki z Opatowa

Migawki z Opatowa

Migawki z Opatowa

Podziemna trasa turystyczna

Podziemna trasa turystyczna w Opatowie to kolejna z podziemnych tras, które udało nam się zobaczyć w czasie tego wyjazdu. Pozostałe znajdowały się w Sandomierzu, Zamościu i Lublinie. Jeśli więc będziecie w okolicy i lubicie tego typu atrakcje, z których można dowiedzieć się najwięcej o historii danego miasta, warto z tej propozycji turystycznej skorzystać. Koszt to zazwyczaj ok. 10 złotych, zwiedzanie trwa niecałą godzinę. Niekiedy zdarza się, niestety, że przewodnicy strasznie pędzą i nie sposób zrobić nawet zdjęcia, jednak trzeba być na to przygotowanym. Tym co wyróżnia opatowską podziemną trasę turystyczną spośród innych jest to, że niemal na końcu można włożyć głowę w dyktę z księżniczką lub zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z atrybutem rycerza.

Migawki z Opatowa

Migawki z Opatowa

Migawki z Opatowa

Migawki z Opatowa

Migawki z Opatowa

Opatowska Kolegiata

Już podczas zwiedzania podziemi dowiedzieliśmy się, że warto odwiedzić także opatowską Kolegiatę. Znajduje się ona kilka minut pieszo od podziemnej trasy turystycznej. Jest to całkiem ładny Kościół, jednak na nas nie wywarł specjalnie dużego wrażenia. Można było także z automatu kupić sobie pamiątkowe monety, ale w tamtej chwili wydały nam się strasznie drogie i nie skusiłyśmy się na tę pamiątkę. W Opatowie spędziłyśmy zaledwie kilka godzin, więc nie udało nam się zbyt wiele zobaczyć. Mamy jednak nadzieję, że Migawki z Opatowa  zachęcą Was do odwiedzenia tego miasta, gdyż jest naprawdę warte uwagi.

Migawki z Opatowa

Migawki z Opatowa

Migawki z Opatowa

Migawki z Opatowa

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także