Kurs podharcmistrzowski był tak naprawdę pierwszym większym szkoleniem, w którym wzięłyśmy udział. Czy było warto?

Kurs podharcmistrzowski

 Kurs przewodnikowski

 Kurs kierownika wypoczynku

 Kurs na wychowawcę wypoczynku

Otwarcie próby na phm.

Od kiedy tylko pamiętamy, czyli od 1 gimnazjum-3 liceum rok w rok realizowałyśmy kolejne stopnie, przewidziane dla nas wiekowo. W końcu doszło już do tego, że miałyśmy przewodnika, czyli pierwszy stopień instruktorski i Harcerza Rzeczypospolitej, czyli ostatni nieinstruktorski stopień. Tak nas to ciągłe kształcenie zmęczyło, że postanowiłyśmy sobie zrobić kilkuletnią przerwę. Przed nami jeszcze kilkadziesiąt lat życia, a do zdobycia tylko dwa stopnie 🙂 Doszło jednak do tego, że nieco zmotywowane, we wrześniu 2016 roku postanowiłyśmy otworzyć próbę na podharcmistrza. Jednym z zadań, które trzeba wykonać, jest ukończenie kursu podharcmistrzowskiego.

Kurs podharcmistrzowski

Kurs podharcmistrzowski jakoś za bardzo nie był organizowany w naszych okolicach, więc korzystając z okazji, że mieszkamy prawie przy granicy z województwem kujawsko-pomorskim postanowiłyśmy zgłosić się na ten organizowany przez tamtejszą Chorągiew. Cena to ok. 150 złotych, trzy zjazdy + dojazd we własnym zakresie. Cenowo nie wyszło to nam bardzo korzystnie, bo jednak zawsze miałyśmy do przejechania ok. 100 kilometrów, w jedno miejsce nie dochodził też pociąg, ale nie żałujemy. Trzeba wiedzieć, że tego typu szkolenie jest dość wyczerpujące. Choć może wydawać Wam się, że i tak sporo wiecie, z każdego szkolenia i tak wyniesiecie coś nowego. Na tego typu kursie powinna także odbyć się rozmowa instruktorska, która ukierunkuje Waszą dalszą harcerską drogę. Zajęcia są naprawdę różnorodne, a i ich atrakcyjność zależy tylko od prowadzących.

Ludzie w różnym wieku i wymiana doświadczeń

W tego typu szkoleniach biorą udział ludzie w różnym wieku i z różnym bagażem doświadczeń, więc naprawdę bardzo fajnie jest wymieniać ze sobą spostrzeżenia. Jest to bardzo dobry sposób na nawiązanie bliższych znajomości. Dzięki kursowi udało nam się zmienić miejsce pobytu tegorocznego obozu i wybieramy się do Białej. Mimo tego, że z innymi kursantami dzieli nas dość spora odległość, wierzymy, że uda nam się spotkać przy jakimś innym projekcie. Naprawdę warto brać udział w tego typu kursach. Nie zwracajcie uwagi na to, że to nie Wasza chorągiew. dzięki temu możecie zobaczyć, jak funkcjonują harcerze w innych środowiskach.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także