Jeśli pamiętacie, do restauracji Kuranty w Toruniu (Rynek Staromiejski 29) miałyśmy się udać już jakiś czas temu, jednak dzisiaj w końcu nam się udało. Chciałyśmy zjeść hamburgery, a wylądowałyśmy na deserze 🙂

Kuranty w Toruniu

 Coffee&Whisky House w Toruniu

 Stare Metropolis w Toruniu

 Moose Cafe w Toruniu

Kuranty w Toruniu

Lokal znajduje się na ulicy Rynek Staromiejski 29, a w piwnicy znajdują się Kuranty Bistro, czynne od godz. 12., gdzie możecie zjeść hamburgera. W restauracji też można, ale bardziej przeważają dania obiadowe, pizze, czy desery. Wystrój jest naprawdę ładny, klimatyczny, pozostawia wrażenie intymności, ale nie przytłacza wszelkimi dodatkami. Sala jest przestronna, każdy znajdzie miejsce odpowiednie dla siebie. Stylowe lampy, obrazki na ścianach to coś, co sprawia, że Kuranty w Toruniu będą miejscem odpowiednim zarówno na spotkanie z przyjaciółką, jak i romantyczną randkę. Prawie na każdym stoliku znajdują się rośliny doniczkowe, co sprawia wrażenie, jakbyśmy byli w domu. Zieleń dodatkowo ożywia wnętrze.

Kuranty w Toruniu

Kuranty w Toruniu

Zamówione desery

Z racji tego, że byłyśmy tam w porze kawowej, zdecydowałyśmy się na desery. Szczerze mówiąc, myślałyśmy, że dostaniemy mały kawałek ciasta i tyle. Tutaj jednak spotkało nas miłe zaskoczenie. Porcje są naprawdę ogromne i właściwie nie dałyśmy rady zjeść całości. Tiramisu było mocno kawowe i nasączone alkoholem. Jest smaczne, ale należy się nim delektować. Szarlotka natomiast jest intensywnie cynamonowa. Dopełnienie śmietaną z czekoladą doskonale komponuje się całościowo.

Kuranty w Toruniu

Kuranty w Toruniu

Kuranty w Toruniu

Jesteśmy zachwycone!

Kuranty w Toruniu odwiedziłyśmy i jesteśmy naprawdę oczarowane zarówno wnętrzem, jak i jedzeniem. Duże porcje, niska cena – to coś, co zdecydowanie przemawia na korzyść tego lokalu. Niebawem ( pewnie w przeciągu kilku miesięcy ) wybierzemy się do Kuranty Bistro posmakować burgerów. Restauracja od dziś jest jedną z naszych ulubionych. Już nie pamiętamy, czy kiedykolwiek podawano gdzieś takie porcje za cenę mniejszą, niż 10 zł.

Kuranty w Toruniu

Kuranty w Toruniu

Kuranty w Toruniu

Kuranty w Toruniu

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także