Korzystając z wolniejszego popołudnia, postanowiłyśmy wybrać się do lokalu Stare Metropolis w Toruniu (ul. Łazienna 26). Miejsce w większości polecane przez naszych znajomych, same więc postanowiłyśmy sprawdzić, cóż takiego zastaniemy po otwarciu drzwi.

Stare Metropolis w Toruniu

 Zamek Dybowski w Toruniu

 Park Miejski na Bydgoskim Przedmieściu w Toruniu

 Panorama Torunia w dzień i w nocy

Stare Metropolis w Toruniu – wnętrze

Naszym oczom ukazało się stylowo urządzone wnętrze z masywnymi, wygodnymi fotelami, malunkami na ścianach oraz przestrzenne pomieszczenia. Dużym atutem tego miejsca jest to, że goście mogą także podpatrywać, co emitują w telewizji. Mamy przeczucie, że to świetne miejsce, żeby np. wspólnie ze znajomymi oglądać mecze. Nie wiemy, czy coś takiego już się nie odbywa.

Stare Metropolis w Toruniu

Stare Metropolis w Toruniu

Bogate menu w dobrej cenie

Menu jest bardzo różnorodne – od pizzy, przez sałatki po desery i napoje. Ceny są dosyć wysokie, według nas, jednak adekwatne do porcji proponowanych przez Stare Metropolis w Toruniu. Zdecydowałyśmy się herbatę mrożoną z miętą i cytryną. Zamówiłyśmy także sałatkę z dwoma serami i winogronem. Danie bardzo smaczne, duże porcje. Ogromny plus dla lokalu zależy się za to, że samodzielnie wypiekają ,,chlebki”, które dodają do zamówienia. Martyna natomiast zdecydowała się na rabarbar zapiekany w piecu z kruszonką i lodami – nowość w wiosennym menu. Deser dość nierówno się upiekł, bardziej smakowała część, gdzie rabarbaru było mniej. Lody doskonale dopełniają całości, aczkolwiek po pewnym czasie leżenia na kruszonce zrobiła się pewnego rodzaju papka. Wniosek taki, że trzeba jeść szybko 🙂

Stare Metropolis w Toruniu

Stare Metropolis w Toruniu

Stare Metropolis w Toruniu

Stare Metropolis w Toruniu

Stare Metropolis w Toruniu

Płatne pudełka na żywność…

Na koniec pojawił się pewnego rodzaju niesmak. Nie byłyśmy w stanie zjeść całej sałatki, dlatego pani kelnerka zapytała, czy zapakować do domu. Jeżeli istnieje taka możliwość, to dlaczego nie. Pomyślałyśmy, że o, coś nowego. Nie zjesz, to możesz wziąć do domu. Jednak już po kilku minutach okazało się, że za to pudełko mamy zapłacić niecałe 1,50 zł, o czym nie zostałyśmy poinformowane wcześniej. Uważamy, że opcja warta poparcia, ale należy uprzedzić, że jest to płatne. Podsumowując, Stare Metropolis w Toruniu jest interesujące. Jedzenie smaczne, miejsce idealne dla studentów i par, które lubią takie wnętrza.

Stare Metropolis w Toruniu

Stare Metropolis w Toruniu

Stare Metropolis w Toruniu

Stare Metropolis w Toruniu

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl  

Zobacz także