Są restauracje, puby, kluby, jednak wszystkie typy mają tych samych pracowników i jedną osobę, która daje świadectwo temu miejscu. Tak. Kelnerze, bardzo wiele zależy od Ciebie.

Kelnerze, bardzo wiele zależy od Ciebie

 Gdzie smacznie zjeść w Toruniu?

 Restauracje, które czarują smakiem

 Gdzie zjeść smaczne burgery?

Nie wszystkie zawody są dla każdego

Nie każdy urodził się by być księgowym, informatykiem czy grafikiem. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego do pewnych zawodów w ogóle się nie zbliżamy, gdyż nie chcemy ponieść fiaska już na samym początku. Znamy swoje ograniczenia, wiedzę i umiejętności i doskonale wiemy, na jak wiele możemy sobie pozwolić. Niestety, odnosimy jednak wrażenie, że niektórzy biorą pracę jak popadnie, byleby tylko zarobić, nie zwracając uwagi na to, czy do danego zawodu się nadają. Tak jest na przykład z kelnerami.

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie

Po wejściu do restauracji pierwsze na co zazwyczaj zwraca się uwagę to wystrój i kelnerzy. W drugiej – na menu, ceny, proponowane dania itd. Niemniej, osoba nas obsługująca już na wstępie powinna wywrzeć na gościach bardzo dobre wrażenie, które, dobrze by było, by takie pozostało do końca wizyty w lokalu. Kelnerze, bardzo wiele zależy od Ciebie. Przede wszystkim to, czy dany gość jeszcze wróci do danego lokalu czy też nie. Miałyśmy okazję spotkać osoby bardzo dyskretne, sympatyczne, którym żal aż byłoby nie dać napiwku. Trafiałyśmy jednak także na nieżyczliwych pracowników, którzy zachowywali się, jak by przebywali w danej restauracji za karę. Jak myślisz, czy faktycznie tak było? 🙂

Kelnerze, bardzo wiele zależy od Ciebie

Tak naprawdę to dzięki kelnerowi możemy skusić się na jakieś danie dnia, potrawę, której sami pewnie byśmy nie wybrali. Dzięki uprzejmości i podpowiedziom osoby, która nas obsługuje, możemy zdecydować się na więcej niż początkowo planowaliśmy, zwłaszcza wtedy, gdy dania okażą się naprawdę przystępne cenowo i, przede wszystkim, smaczne. Z lokalami jest prawie tak jak ze sklepami spożywczymi. Wracamy tylko do tych, w których oprócz proponowanego towaru (który jest prawie wszędzie taki sam) coś nas nadzwyczaj urzekło. W przypadku restauracji niewątpliwie jest to kelner. Dlatego pamiętaj: Kelnerze, bardzo wiele zależy od Ciebie.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także