O duecie Chyłki i Zordona naczytałam się wiele dobrego. W końcu i ja postanowiłam się skusić na najnowszą powieść Remigiusza Mroza – ,,Kasację”.

,,Kasacja" Remigiusz Mróz

 ,,Zaginięcie” Remigiusz Mróz

 ,,Rewizja” Remigiusz Mróz

 ,,Immunitet” Remigiusz Mróz

,,Kasacja” Remigiusz Mróz

Chyłka ma do przeprowadzenia ciężką rozprawę. W sądzie ma bronić mężczyzny, w którego domu znaleziono dwoje ludzi w masakrycznym stanie. Dodatkowo oskarżony przez dziesięć dni siedział z nimi w mieszkaniu, choć już od dawna nie żyli. Piotr Langer nie był jednak zbyt rozmowny – nie przyznawał się do winy, ani nie zaprzeczał. Dodatkowo Chyłka miała mieć pomocnika, młodego aplikanta – Kordiana Oryńskiego, zwanego przez nią Zordonem. Nawet największy zwyrodnialec nie miał szans z takim duetem, a jak wiadomo zadaniem prawników była przede wszystkim obrona oskarżonego.

Wspaniała dawka emocji

Już od samego początku bardzo szybko wciągnęłam się w fabułę. Początkowo obawiałam się jej objętości i dlatego dość długo zwlekałam z lekturą. Szybko jednak okazało się jak bardzo się myliłam. Już pierwsze strony przyciągnęły mnie na tyle, że czytałam do ostatniego zdania niemal bez przerwy. Choć to pierwszy kryminał prawniczy Remigiusza Mroza jestem pewna, że nie ostatni, gdyż pisarz bardzo dobrze poradził sobie z tym gatunkiem. Wcześniej czytałam trzy powieści wojenne i także bardzo mi się podobały. Nie inaczej więc mogło być z ,,Kasacją”.

Mistrz w swoim fachu

Pióro Remigiusza Mroza jest wyjątkowo lekkie i przystępne. Ksiązka została także bardzo dobrze wydana. Podobało mi się, że z wszystkich stron miała duży margines dzięki czemu podczas czytania na leżąco widziałam cały tekst. Duża, wyjustowana czcionka także zdecydowanie ułatwia ten proces. Najważniejsza jest jednak zawiła intryga, a takiej tutaj nie brakuje. Gdy już byłam pewna, że poznałam rozwiązanie tych morderstw pisarz przygotował dla mnie nie lada niespodziankę. W najśmielszych snach o tym nie śniłam!

Chyłka i Zordon – duet doskonały

 Bohaterowie zostali bardzo dobrze wykreowani. W swoim życiu przeczytałam dość dużo kryminałów i thrillerów, jednak tak dobranego i zabawnego duetu jak Chyłka i Zordon jeszcze nie spotkałam. Joanna i Kordian to duet nietuzinkowy. Choć tak bardzo się od siebie różnią to jednak mają jeden cel. Podobała mi się także postać informatyka, który na pewno wprowadzał powiew świeżości w fabule. Całość skupiła się na morderstwie, poszukiwaniach, obronie Langera. Nie było tutaj miejsca na życie prywatne prawników. O każdym z nich wiemy bardzo niewiele, a informacje o rodzinie to tylko kilkulinijkowy przebłysk. Z jednej strony mi to odpowiadało, jednak z drugiej wolałabym lepiej poznać także ich bliskich. Mam nadzieję, że powstanie kolejny tom serii, który z chęcią przeczytam, gdyż bardzo polubiłam dwójkę tych prawników.


Chcę więcej!

,,Kasacja” to thriller prawniczy, w którym pojawia się dość dużo przepisów, kodeksów, publikacji na które powołują się adwokaci. To wszystko jednak jakoś wtapia się w fabułę i nie gra pierwszych skrzydeł. Jestem wielką fanką serialu ,,Prawo Agaty”, więc i najnowsza książka pisarza bardzo przypadła mi do gustu. Jeśli także lubicie takie prawnicze klimaty, nie powinniście czuć się zawiedzeni.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl  

Zobacz także