Ferie coraz bliżej. Już równo za 2 tygodnie między innymi Wielkopolskę ogarnie czas odpoczynku. Czas więc zaplanować aktywności na wolne dni. Na przykład spędzić jeden dzień z dzieckiem w Poznaniu. Niech to będzie czas, który zapadnie Wam na długo w pamięć.

Jeden dzień z dzieckiem w Poznaniu

 Weekend w centralnej Polskie. Gdzie warto się wybrać?

 Blurby Poznańskie w Poznaniu

 Stary Rynek w Poznaniu

Poznań – stolica Wielkopolski

Wspominałyśmy już nie raz i nie dwa, z Poznaniem nie bardzo było nam po drodze. W gimnazjum, czy szkole średniej wszyscy zachwalali uroki metropolii, my, co prawda, bywać bywałyśmy, ale bez większego bicia serca. Pamiętamy jak dziś, było to pewnie z 3-4 lata temu, udałyśmy się do stolicy Wielkopolski jakoś na przełomie maja i czerwca. Słońce pięknie świeciło, nie było zbytnich tłumów na rynku. Akurat zaczęto przygotowania do atrakcji mających odbyć się z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Spacerując powoli klimatycznymi uliczkami stwierdzilyśmy, że w sumie to miasto nie jest takie złe, jak nam się na początku wydawało. Dlatego mamy dla Ciebie wypoczynkową propozycję – jeden dzień z dzieckiem w Poznaniu.

Jeden dzień z dzieckiem w Poznaniu

Nie będziemy gołosłowne. Nie bez przyczyny wspominamy o tych feriach, które niebawem opanują kolejne województwa. Korzystając z okazji postanowiłyśmy zorganizować półkolonie dla harcerzy od szkoły podstawowej aż po średnią. Po kilku negocjacjach wybierzemy się na wycieczkę do Konina, Poznania, Mogilna oraz spędzimy dwa dni stacjonarnie. Korzystając z okazji, że będzie blisko 50 uczestników stworzyłyśmy plan działania, dotyczący jednego dnia z dzieckiem w Poznaniu. Ciekawe, w jakich atrakcjach weźmiemy udział? Śpieszymy z wyjaśnieniami.

Co jeszcze warto zobaczyć?

Na początek zwiedzimy uwielbiane przez odwiedzających w różnym wieku Rogalowe Muzeum Poznania, gdzie poznamy historię tego przysmaku, zapewne spróbujemy takie rogale także wykonać. Następnie zwiedzimy rynek, odwiedzimy Muzeum Powstania Wielkopolskiego, biorąc pod uwagę, że już 28. grudnia 2018 r. będziemy obchodzili 100. rocznicę jego wybuchu, jest to miejsce ważne pod względem historycznym. Sprawdzimy także czy Pomnik Powstańca Wielkopolskiego wciąż stoi w nienaruszonym stanie. Obiad zjemy w Tylko u nas – Tylko u Dziadka. Jeszcze tam nie byłyśmy, ale wiele pozytywnych opinii zachęca do tego, aby to zmienić.

Nie możemy pominąć także atrakcji, jaką są Blurby 6D – wielkopolska gwara, nieco zagadek, to będzie czad! Na tym koniec. Planowo spędzimy w stolicy Wielkopolski ok. 6 h. Ty planując jeden dzień z dzieckiem w Poznaniu możesz zwrócić uwagę także na Ogród Zamkowy, Park Wilsona, Ogród Dendrologiczny, Palmiarnię, Muzeum Historii Miasta Poznania, Wielkopolskie Muzeum Wojskowe, Muzeum Literackie im. Henryka Sienkiewicza czy ZOO. To co, do zobaczenia?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także