Blurby Poznańskie 6D to kolejna poznańska atrakcja, której kazałyśmy czekać na siebie zbyt długo. Zupełnie niepotrzebnie!

Blurby poznańskie 6D

 Stary Rynek w Poznaniu

 Park Wilsona w Poznaniu

 Muzeum Historii Miasta Poznania

Harcerskie zimowisko

O tym, że coś takiego, jak Blurby poznańskie 6D istnieje dowiedziałyśmy się przypadkowo. Pewnego roku w czasie ferii było organizowane harcerskie zimowisko, w którym niestety nie mogłyśmy wziąć udziału, gdyż miałyśmy wtedy zajęcia na uczelni. Szybko jednak wyszło na jaw, a zresztą nikt tego specjalnie nie ukrywał, że jedną z atrakcji były Blurby poznańskie 6D. Trochę nam zajęło zanim tam dotarłyśmy, jednak w końcu udało nam się tę atrakcję odwiedzić i dokładnie zwiedzić.

Zakaz robienia zdjęć

Już na wstępie dowiadujemy się, że w środku obowiązuje zakaz robienia zdjęć. Z jednej strony, doskonale to rozumiemy, gdyż gdyby wszystko zostało rozpowszechnione w Internecie Blurby poznańskie 6D nie miałyby już tylu klientów, z drugiej jednak, każdy chciałby mieć jakieś pamiątkowe zdjęcie, tym bardziej, że bilet wstępu za osobę to koszt kilkunastu złotych. Długo zastanawiałyśmy się, czy Blurby poznańskie 6D są warte swojej ceny i z czystym sumieniem możemy po wizycie tam przyznać, że tak. Z pewnością jest to miejsce nietuzinkowe. Doskonale rozumiemy, że cena odstrasza wielu klientów, jednak naprawdę warto dać temu miejscu szansę. Wbrew pozorom, nie jest to atrakcja tylko dla najmłodszych.

Blurby poznańskie 6D

W okolicach Poznania mieszkamy przez całe życie. Niejednokrotnie więc miałyśmy do czynienia z poznańskimi legendami, czy tym bardziej gwarą. Nie chcemy wszystkiego zdradzać, jednak po wejściu do środka przygotujcie się na grę świateł, wspaniałe efekty wizualne, dwie nowe legendy, quiz, zagadkę z szukaniem. Całość trwa około 45 minut, jeśli dobrze pamiętamy. Całość pod względem wykonania, przygotowania i atrakcji robi naprawdę spore wrażenie, także na dorosłym widzu. Chwilami może być tam nieco strasznie, dlatego dobrze patrzcie pod nogi. W większości są to jedynie oczywiście efekty wizualne, które mają urozmaicić wizytę w tym miejscu. Blurby poznańskie 6D to miejsce z drogim biletem wstępu, jednak warto te pieniądze na niego wydać.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także