Jak zorganizować urodziny drużyny? Może tak, aby harcerze nie chcieli wyjeżdżać i mówili, że to był najlepszy biwak?

dscn7246

 HOSW w Białej

 Harcerskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Funce

 Personalizowane gadżety – pamiątka na lata

Przygotowania czas zacząć

Pomysł na to jak zorganizować urodziny drużyny i czy w ogóle coś robić zrodził się w naszej drużynie w czasie lipcowego biwaku po to, by w czasie sierpniowego spotkania z drużynowym i przyboczną ustalić wszystkie szczegóły. Chcieliśmy, aby było nieszablonowo, dlatego postawiliśmy na bajkowy wystrój. Kupiliśmy niebiesko-białe obrusy na Congee.pl, do tego bajkową zastawę. Druhna przyboczna zaproponowała, aby całość utrzymać w kolorach czerwono-niebiesko-zielonym, dlatego dla przełamania barw zakupiliśmy duże żółte serwetki oraz różnokolorowe balony. Stworzyłyśmy także 2 girlandy – jedną z napisem 8 urodziny Odkrywców, a drugą, korzystając z jeszcze jednej okazji do świętowania, 25-lecie komendantki Hufca.

Odkrywcy na Facebooku

Odkrywcy na Instagramie

dscn7251

dscn7252

Jak zorganizować urodziny drużyny?

Tym razem skorzystaliśmy z możliwości zorganizowania biwaku w Muzeum w Chabsku. Wcześniej drogą elektroniczną wysłaliśmy zaproszenia do osób, które kiedyś należały do Odkrywców oraz dawnych funkcyjnych. Wydrukowaliśmy także prośbę o przybycie do Komendantki Hufca, zastępcy, druhny szczepowej oraz jej zastępczyni. Zamówiliśmy autobus, drobne upominki – lilijki na zatrzask, które zapakowaliśmy w ozdobne pudełeczka. Poprosiliśmy także o dyskrecję, aby nasi harcerze mieli niespodziankę. Rodzice funkcyjnych oraz mama jednego z harcerzy upiekli tort, ciasta, babeczki. Sami zaś zakupiliśmy paluszki, wodę mineralną, którą podawaliśmy z sokami, ciasteczka, krakersy. Od południa zaczęliśmy przygotowania, zasłoniwszy wcześniej rolety. Nasi Odkrywcy byli przekonani, że szykujemy dla nich kolejną grę.

dscn7258

dscn7261

Niespodzianki dla harcerzy

Druhna przyboczna uczesała wszystkie dziewczyny w dwa dobierane warkocze, przebraliśmy się w całe mundury i wypuściliśmy ich wraz z opiekunem na zwiad. W tym czasie zdążyli przybyć goście, zaśpiewali naszym harcerzom Sto lat. Następnie powitaliśmy wszystkich przybyłych gości, nasi harcerze zaśpiewali przygotowaną wcześniej pod pozorem udziału w festiwalu obrzędową piosenkę ,,Tak jak ptaki”, następnie zaprosili wszystkich obecnych do wspólnego śpiewu ,,Stokrotki”. Na sam koniec wręczyli podziękowania drużynowym, którzy prowadzili Odkrywców w czasie tych 8 lat, funkcyjnym oraz druhnie komendantce. Pomiędzy obejrzeliśmy jubileuszową prezentację oraz filmiki z wydarzeń z ostatniego roku. Zaprosiliśmy pozostałych harcerzy do wspólnych pląsów, belgijki, a na koniec rozpaliliśmy ognisko i zawiązaliśmy harcerski krąg. Zarówno Odkrywcy, jak i goście byli bardzo zadowoleni!

dscn7342

dscn7431

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także