Jak nauczyć się rozdzielać zadania? I dać sobie pomóc. Nie wszystko w końcu można robić samodzielnie. Tym bardziej, że potrzeba też czasu na inne aktywności.

Personalizowane gadżety harcerskie

Harcerska służba

Zastępy w drużynach

Harcerstwo to dodatek do codziennego życia

Bycie harcerzem to wielki zaszczyt, nobilitacja, ale także obowiązki i harcerska służba. Nie można zapominać o tym, ze przede wszystkim jesteśmy tylko człowiekiem. Matką, siostrą, bratem, wnukiem. Bycie harcerzem jest dopiero na drugim miejscu, choć czasami zdarza nam się o tym zapominać. Nie ukrywamy, że w Związku działamy już chyba z 15 lat, z roku na rok przyjmując na siebie coraz więcej obowiązków. Dzieje się tak dlatego, że trudno nam podzielić się z kimś ,,naszymi zadaniami”. Druga sprawa jest taka, że wielu ma wytłumaczenie, dlaczego nie działa zbyt aktywnie.

ZHP – organizacja młodych

Wychodzimy jednak z założenia, że zajęcia na temat tego jak nauczyć się rozdzielać zadania? powinny być organizowane na każdym szczeblu. Zaczynając od zastępowego, a kończąc na komendancie hufca, czy jeszcze wyższych funkcjach. Nie chodzi o to, by jedna osoba całe życie poświęciła harcerstwu. Gdy poszczególne zadania rozdzieli się sprawiedliwie pomiędzy kilkoro osób, wychodzi na to, że wcale nie musi to być tak pracochłonne, jak myśleliśmy. Harcerstwo powinno być przede wszystkim organizacją ludzi młodych. Starsi mogliby służyć radą, dzielić się swoim doświadczeniem.

Jak nauczyć się rozdzielać zadania?

Przede wszystkim, na początek warto nauczyć się asertywności, z czym nadal mamy mały problem i nie dać sobie wejść na głowę. Tak naprawdę to my wyznaczamy granice, czym będziemy zajmować się w wolnym czasie. Harcerstwo powinno być jedną z takich aktywności. Uczmy młodych działania. Nawet jeśli zrobią coś inaczej, wcale nie oznacza to, że gorzej. Po prostu w inny sposób. Jak będziemy ich od wszystkiego izolować to nigdy niczego się nie nauczą. Tak więc, nie bój się rozdzielać zadania. Sprawdzaj, koryguj, ale pozwól działać.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także