Daj się ponieść fantazji. Zbiórki, zajęcia stacjonarne, półkolonie czy biwaki wcale nie muszą być nudne. Wiele zależy tylko od Twojej wyobraźni.

Daj się ponieść fantazji

 Drużynowa – to brzmi dumnie

 Kolejnego zlotu już nie dożyjesz

 Półkolonie mogą być fajne

Nikt nie chce się nudzić

Jak to w życiu bywa, nikt nie chce się nudzić. Z czasem jednak przychodzi czas i na to, i na rutynę. Nie da się ukryć, że powtarzanie tego samego materiału przez kilka lat nawet najwytrwalszych może zniechęcić do pojawienia się na kolejnej zbiórce, wyjazdu na biwak, czy udziału w harcerskiej imprezie. Nikt nie chce wciąż przeżywać tego samego. Dzieciaki, ale także młodzież lubią, gdy dzieje się coś niespodziewanego, zaskakującego, coś, o czym można by później opowiadać z wypiekami na twarzy.

Daj się ponieść fantazji

Zajęcia z roku na rok nie muszą być takie same. Nawet jeśli obrzędowość Twojej drużyny jest morska, indiańska, czy podróżnicza zawsze da się wymyślić jeszcze coś nowego, innego. Z roku na rok przychodzą nowe dzieci, zmieniają się funkcyjni. Daj im się też wykazać, postaw na kreatywność. Pozwól, by młodsi od Ciebie od czasu do czasu przygotowali zbiórkę. W końcu to oni sami najlepiej wiedzą, co spodoba się osobom w ich wieku. Daj się ponieść fantazji. Nie zamykaj się w sztywnych ramach. Jeśli macie zbiórki prowadzone miesiącami, zmieniajcie kolejność tematyczną. Jeśli każda jest na inny temat, róbcie tak samo. Niech będzie dla nich zaskoczeniem, że w marcu zamiast terenoznawstwa jest np. pierwsza pomoc.

Nie patrz na przeszłość

To, co podobało Ci się 10 lat temu, wcale nie musi być teraz w modzie. Staraj się podążać za trendami, róbcie także zbiórki typowo integracyjne. Gdy na czasie były Pokemony i aplikacja na komórkę, zrobiliśmy grę po mieście z szukaniem karteczkowych stworków. Uczestnicy byli naprawdę zadowoleni, że wzięli udział w takim spotkaniu. Nie trzeba koniecznie koncentrować się na tym, że żyjemy w internetowo-komórkowym świecie. Przypomnijmy dzieciom, jak ważny jest ruch na świeżym powietrzu, czy nawet spotkanie w budynku bez korzystania przez godzinę z komórek.

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także