Zlot w Kielcach, Krakowie, za nieco ponad 5 miesięcy w Gdańsku na Wyspie Sobieszewskiej. Spiesz się. Kolejnego zlotu już nie dożyjesz…

Kolejnego zlotu już nie dożyjesz...

Zlot  z okazji 100-lecia skautingu w Kielcach

Tak się szczęśliwie złożyło, że w 2008 roku, mając lat prawie 16, wzięłyśmy udział po raz pierwszy w ogólnopolskim zlocie w Kielcach. Sto lat wcześniej taki pan, zwący się Robert Baden-Powell postanowił założyć pierwszą drużynę skautową. Pracował na początku z chłopcami, uczył ich pracy w grupie, przywództwa, zarządzania sobą i kolegami, by później zorganizować obóz na wyspie Brownse’a. Szczerze mówiąc, z samego zlotu niewiele pamiętamy. To znaczy mamy jakieś przebłyski, wspomnienia, coś nam się kojarzy, jak biwakowaliśmy, wieczorami chodziliśmy na koncerty, co chwilę odbywały się nowe zajęcia. Było to jednak już 10 lat temu.

Zlot z okazji 100-lecia harcerstwa w Krakowie

Dwa lata później, w 2010 roku, zbliżając się do 18 urodzin wzięłyśmy udział w zlocie odbywającym się na krakowskich Błoniach. Do dziś pamiętamy wspólną wycieczkę na Kopiec Kościuszki. Prawdopodobnie dlatego kilka lat temu postanowiłyśmy ponownie odwiedzić to miejsce. Wizyta na Wawelu, kalosze przekazane w wyprawce Chorągwi Wielkopolskiej. Mamy je do dziś! Błękitna koszulka 100+ przyjaciele, sklepik z pamiątkami. Ponad 10 tysięcy osób, pozytywne zmęczenie, marsz z plecakami.

Zlot z okazji 100-lecia harcerstwa na ziemiach polskich w Gdańsku

Już za nieco ponad pięć miesięcy kolejny zlot. Tym razem w Gdańsku na Wyspie Sobieszewskiej. Przygotowania trwają już od dobrych kilku miesięcy, wszystko musi być zapięte na ostatni guzik. W kwietniu okaże się na terenowym zwiadzie jaki teren został przygotowany dla naszych harcerzy. Czy będzie fajnie? Z pewnością! Czy będzie okazja to powtórzyć? Przykro to mówić, ale kolejnego zlotu już nie dożyjesz… To jedyna taka okazja, aby poznać innych harcerzy, skautów, spędzić 10 dni blisko natury. Codziennie został przygotowany inny program modułowy, wieczorami atrakcje przeprowadzane przez inne środowiska, Dzień Regionów. Mamy nadzieję, że do zobaczenia wkrótce! Wyspa Sobieszewska z pewnością będzie miała wiele do zaoferowania swoim odbiorcom!

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także