Półkolonie mogą być fajne. Przekonaj się, dlaczego warto dać im szansę oraz z jakich atrakcji w tym roku będą mogli skorzystać trzemeszeńscy harcerze.

Półkolonie mogą być fajne

 Po co nam te wszystkie kursy i szkolenia?

 Dzień, który zmienił Twoje życie

 Drużynowa – to brzmi dumnie

Dwa tygodnie ferii – co robić z dzieckiem?

Już we wrześniu uczniowie odliczają dni do pierwszych wolnych dni. Nic dziwnego. Dwa miesiące wolnego potrafią skutecznie wprowadzić w nastrój luzu i braku obowiązków. Przerwa świąteczna to jedno, a dwutygodniowe ferie to zupełnie inna sprawa. Nie każdy ma możliwość wzięcia urlopu na ten czas, zresztą, nie jest to chyba zbyt opłacalne, biorąc pod uwagę ilość urlopu, jaki mamy do wykorzystania przez cały rok. Miejscowe organizacje i miejsca rozrywki prześcigają się w atrakcjach dla młodszych i starszych. Okazuje się, że półkolonie mogą być fajne.

Półkolonie mogą być fajne

Same z lat wczesnego dzieciństwa pamiętamy, że chętnie brałyśmy udział w półkoloniach organizowanych przez miejski Dom Kultury. Odbywały się wtedy zajęcia plastyczne, taneczne, wyjazd do kina, na basen – ot, wszystko, aby dzieciaki miło spędziły czas. W tym roku właściwie po raz pierwszy w większości samodzielnie podjęłyśmy się zadania organizacji półkolonii dla ponad 40 dzieci. Biorąc pod uwagę możliwość 3 wyjazdów w czasie 5 dni wypoczynku, zdecydowałyśmy się na odwiedzenie Poznania – Rogalowe Muzeum Poznania, Blurby 6D, Muzeum Powstania Wielkopolskiego, obiad Tylko u nas – U Dziadka; Konina – Park Makiet, kino 6D, rynek, obiad w Przystań Naleśnikarnia; Mogilna – wizyta na lodowisku, seans filmowy w kinie ,,Wawrzyn” oraz dwa dni stacjonarne z grami i zabawami integracyjnymi.

Nawet wypoczynek bez noclegu ma sens

Początkowo zastanawiałyśmy się, czy półkolonie mogą być fajne bez opcji z noclegiem. Planowałyśmy nawet zorganizować 2-dniowy wyjazd, dodatkowo dopełniając go trzema dniami na miejscu z opcją jednej wycieczki. Okazało się jednak, że koszty noclegu znacznie przewyższyłyby cały koszt wypoczynku. Ostatecznie więc zdecydowałyśmy się na opcję wypoczynku od niedzieli do czwartku i takim sposobem już za tydzień czeka nas wspólna wycieczka do Poznania. Jesteśmy przekonane, że razem z innymi opiekunami oraz uczestnikami będziemy usatysfakcjonowani przygotowanymi atrakcjami. Półkolonie mogą być fajne. Odważ się tylko dać im szansę.

Ciekawe jesteśmy, jakie plany dla dzieciaków przygotowałaś na ten wolny czas?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także