Czym kierować się przy wyborze noclegu? Jest kilka kryteriów, na które w pierwszej kolejności zwracamy uwagę. Ty też tak masz?

Czym kierować się przy wyborze noclegu?

Jak znaleźć tani nocleg?

Czy pokoje wieloosobowe to dobry pomysł na samodzielny wyjazd?

Wcześniejsza rezerwacja noclegu się opłaca

Letnie miesiące to idealny czas na podróże

Co tu dużo mówić. Uwielbiamy podróżować i bardzo się cieszymy, że mamy ku temu okazję i sposobność. Nie zapominaj o tym, że Ty także możesz spełniać swoje marzenia. Podróżowanie wcale nie musi być aż takiego drogie, jak mogłoby ci się wydawać. Do wszystkiego należy podejść z głową. Nawet zarabiając najniższą krajową możesz pozwolić sobie na to, by zwiedzać choćby najbliższą okolicę. Coś o tym wiemy. Bywają miesiące, że kosztów mamy więcej niż dochodu, a mimo to się nie poddajemy. Bierz z nas przykład.

Czym kierować się przy wyborze noclegu?

odległość od centrum – to chyba najważniejsze kryteriów, na które zwracamy uwagę. Biorąc pod uwagę, że dużo podróżujemy pociągami, jest to dla nas bardzo ważna sprawa. Nie chcemy telepać się przez pół miasta z ciężką torbą pod pachą. Wolimy, gdy wszystko jest blisko centrum, a najlepiej jednocześnie stacji PKP.

cena – nie ma co ukrywać, że ona także ma dla nas niemałe znaczenie. Nie decydujemy się raczej na podrzędne lokalizacje. Zawsze staramy się trafiać w granicach 100-150 złotych za nocleg nawet w sezonie. Nie chcemy przepłacać, ale z drugiej strony też nie marzy nam się spanie w 10-osobowym pokoju.Booking.com

łazienka w pokoju – jest to dla nas prawie że kluczowa sprawa. Nie lubimy, gdy nie możemy w spokoju skorzystać z toalety, wziąć prysznica. Łazienka w pokoju dla nas jest niemalże obowiązkowa. Bardzo rzadko decydujemy się na to, żeby znajdowała się na korytarzu.

dostęp do kuchni – zawsze fajnie jest móc sobie zrobić coś ciepłego do picia, przygotować kanapki, czy nawet odgrzać obiad. To właśnie na jedzenie zawsze wydajemy najwięcej pieniędzy, więc dobrze jest, jak można coś w tym względzie zaoszczędzić.

jakość pokoi – wiadomo, że zdjęcia w Internecie mogą znacząco odbiegać od rzeczywistości i nic na to nie poradzimy. Zawsze staramy się wybierać miejsca, przede wszystkim, czyste.

A na co Ty zwracasz uwagę?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także