Czy pokoje wieloosobowe to dobry pomysł na samodzielny nocleg? Raczej nie, ale w tym musisz utwierdzić się sam, byle nie osobiście.

Czy pokoje wieloosobowe to dobry pomysł na samodzielny nocleg?

 Jak załapać się na darmowy nocleg?

 3 sprawdzone noclegi na północy Polski

 Taras przy miejscu noclegowym

Booking.com

Spanie w pokoju wieloosobowym

Raz, chyba z 4 lata temu, zdarzyło nam się wynająć nocleg w pokoju wieloosobowym. Było to w Katowicach, kiedy to zwiedzałyśmy Chorzów – Katowice – Kraków i Dębicę. Nie miałyśmy wtedy specjalnie dużych zarobków, więc chwytałyśmy się każdej okazji, by nieco zaoszczędzić. Pech chciał, że postanowiłyśmy zrobić to na noclegu. Okazało się, że miejsce było czyste i zadbane, jednak towarzystwo innych gości nie było zbyt odpowiednie.  Do tego łazienka była na korytarzu. Bardzo cieszyłyśmy się z tego, że w tej wieloosobówce jesteśmy we dwie, a rano czym prędzej się stamtąd zmyłyśmy. A więc czy pokoje wieloosobowe to dobry pomysł na samodzielny nocleg? Naszym zdaniem nie.

Czy pokoje wieloosobowe to dobry pomysł na samodzielny nocleg?

Jeśli miałybyśmy spać samodzielnie w takim pokoju, na pewno byśmy się na to nie zdecydowały. Po pierwsze, nigdy nie wiadomo, na jakich towarzyszy się trafi. Niektórzy mogą być uprzejmi, a inni np. pod wpływem alkoholu. Dodatkowo samodzielne spanie w wieloosobowym pokoju wiąże się z tym, że tak naprawdę bardzo szybko mogą nas okraść, bo nikt nie będzie pilnował naszego bagażu. Wynajęcie pokoju z łazienką na korytarzu jest już w ogóle koszmarem.

Na czym zaoszczędzić na wyjeździe?

Jeżeli już miałybyśmy na czymś zaoszczędzić na wyjeździe, to na pewno nie na noclegu i nie na atrakcjach. Zawsze można stołować się na zupkach z paczki, czy jeść kanapki wzięte z domu. Na jedzeniu chyba najbardziej da się zaoszczędzić bez większej szkody dla wrażeń z wycieczki. Tak naprawdę miejsce noclegowe i atrakcje są najważniejsze. Nic się nie stanie, jeśli z racji cięcia kosztów przez kilka dni będziesz odżywiał się mniej zdrowo niż zazwyczaj, prawda?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także