Legimi to idealna propozycja dla tych, którzy lubią dużo i szybko czytać. Choć mamy go kilka dni, zauważyłyśmy, że dzięki tej aplikacji czyta się o wiele szybciej!

Czy opłaca się zainwestować w Legimi?

 ,,Biuro przesyłek niedoręczonych” Natasza Socha

 Spotkanie z Krystyną Mirek w Wągrowcu

 ,,Wybór” Nicholas Sparks

Legimi – co to takiego?

Legimi to mobilna aplikacja, dzięki której możecie czytać e-booki i słuchać audiobooki niemalże do woli. Wszystko zależy od tego, na który abonament się skusicie. Z racji tego, że różnice w cenie są niewielkie najlepiej wybrać ten z czytaniem bez ograniczeń. W końcu tak naprawdę nigdy nie wiemy, kiedy najdzie nas ochota na miłą lekturę ani ile danego dnia będziemy mieli wolnego czasu, który będziemy mogli poświęcić na książkę. Proces rejestracji jest bardzo prosty – trzeba założyć konto, aktywować, podać numer konta bankowego i na czterech urządzeniach można korzystać z Legimi do woli.

Ile to kosztuje?

Gdy macie Samsungi, pierwsze trzy miesiące są gratis. Pobierana jest tylko złotówka. Każdy kolejny miesiąc to koszt 33 złotych. Zrezygnować można w każdej chwili. Przy każdej rejestracji i tak macie tydzień gratis, a z Samsungiem 3 miesiące. Biorąc pod uwagę, że cena e-booka, czy książki papierowej, którą przeczytacie i wydacie waha się między 15-25 złotych, już przy przeczytaniu dwóch pozycji miesięcznie zwraca Wam się koszt abonamentu. Owszem, nie można tych książek nigdzie zapisać, a przy rezygnacji z abonamentu utracimy do nich dostęp, ale my i tak nie wracamy do przeczytanych już pozycji. Dodatkowo zauważyłyśmy, że dzięki Legimi czyta się naprawdę bardzo szybko! Można także wybrać opcję z czytnikiem, zobowiązując się do zawarcia umowy na 24 miesiące.

Czy opłaca się zainwestować w Legimi?

Naszym zdaniem, jak najbardziej tak. Można sobie ustalić rozmiar czcionki, książki wyszukuje się albo po tytule, albo np. po autorze, czy nazwie wydawnictwa. Można zmienić rozmiar czcionki, ułożenie tekstu, szybkość odsłuchu audiobooka. Można także ustawić sobie informację, ile stron zostało nam do końca rozdziału. Po kliknięciu na ekran pojawia się zielony pasek, dzięki któremu możemy wrócić np. do początku tekstu za jednym przesunięciem palcem. Jedyny minus jest taki, że gdy czytamy na kilku urządzeniach, miejsce przerwania książki zapisuje się tylko na tym docelowym, ale po przesunięciu tekstu i zapamiętaniu strony możemy czytać też na innych. Gdy ściągniemy e-book na jedno urządzenie, automatycznie pojawia się on na wirtualnej półce wszystkich. Legimi to doskonała propozycja dla tych, którzy czytają dużo i rodzinnie. Nawet przy dwóch osobach czytających, opłaca się zainwestować w abonament. Owszem, niektóre pozycje są płatne, ale niektóre nowości pojawiają się nawet w dzień premiery lub przed nią całkowicie za darmo! Dzięki Legimi czytamy teraz dużo więcej, gdyż wiemy, że nie przygniecie nas ciężar trzymanej pozycji, a dodatkowo naprawdę jest w czym wybierać.

Czy opłaca się zainwestować w Legimi?

Zobacz także