Po części każda z nas jest czarownicą. Anna Klejzerowicz postanowiła całą swoją trylogię oprzeć na wątku czarownicy. Tylko kim jest ta niecodzienna istota?

Trylogia ,,Czarownica" Anna Klejzerowicz

 ,,Moralność pani Piontek” Magdalena Witkiewicz

 ,,Dziewczyna z porcelany” Agnieszka Olejnik

 ,,Szczęście all inclusive” Krystyna Mirek

,,Czarownica” Anna Klejzerowicz

,,Czarownica” rozpoczyna trylogię. Michał, znudzony miastem, postanowił przenieść się na wieś. Już od samego początku spodobała mu się ona – Ada, czarownica, która od pierwszej chwili zawładnęła jego sercem. Szybko stało się jasne, że związek tej dwójki jest tylko formalnością. Przed nimi były jednak nowe wyzwania – np. 6-letnia dziewczynka, którą wychowywała tylko pijana matka. Czy Michał zaopiekuje się małą Gosią?

,,Córka czarownicy”

,,Córka czarownicy” to druga część trzytomowej serii. Wszyscy postarzeli się już o kilka lat. Gosia studiuje weterynarię, na wsi także znajduje swojego chłopaka, z którym mają się ku sobie już od najmłodszych lat. Czy coś z tego wyjdzie? Dziewczyna jednak dziwnie się zachowuje – jakby była chora psychicznie. Bliscy obawiają się o jej zdrowie, a Gosia ponownie zamyka się w sobie. Czy wyzna rodzinie co ją trapi?

,,Sekret czarownicy”

 ,,Sekret czarownicy” to zwieńczenie trylogii. Gosia jest już dorosła, po studiach, ma pracę. Nie można powiedzieć, by jej wielkie marzenie się spełniło, ale zamierza do niego dążyć. Tymczasem w kościele w miejscowości, gdzie mieszkają Michał z Adą zostają odnalezione zwłoki mężczyzny, który zmarł kilkaset lat wcześniej. Choć słowo zmarł to za dużo powiedziane – został zamordowany. Gosia postanawia zagłębić się w miejskie legendy, a pomóc ma jej w tym Robert, jeden z archeologów. Co z tego wyniknie?

Ogólne wrażenia

Pierwsze dwa tomy są bardziej spójne. Ich narratorem jest w dużej mierze Michał, choć pojawiają się opowiadania innych bohaterów powieści. Trzecia część należy niemal całkowicie do Małgosi, która postanawia dowiedzieć się czegoś więcej o miejscowych legendach i zmarłym, znalezionym w kościele, mężczyźnie. Powieści czyta się momentalnie, gdy wciągnie się w styl pisarki. Ja wszystkie trzy czytałam jedna za drugą, gdyż ich lektura nie zajmuje aż tak wiele czasu.

Podsumowanie

Bohaterowie nie są bezproblemowi, mają swoje wady i zalety, problemy, ale także sukcesy. Dużą rolę w ich życiu odgrywają zwierzęta. Praktycznie każda rodzina ma jakiegoś pupila. Opisywane zdarzenia mogłyby mieć szansę zaistnieć naprawdę. Całość została bardzo realnie opisana. Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością pisarki. Książki udało mi się wygrać na spotkaniu A może nad morze? Z książką 3 za co serdecznie dziękuję. Trylogia to publikacje o zwykłych ludziach takich, jak my, którzy także mogą mieć gorsze dni, słabości, koszmary z przeszłości.

Zobacz także