Mamy wrażenie, że miasto bywa mało doceniane, a zupełnie niepotrzebnie. Co warto zobaczyć w Wągrowcu? Zapraszamy na listę sprawdzonych miejsc.

Co warto zobaczyć w Wągrowcu?

 Ścisk we Wrześni

 99 miejsc, które warto zobaczyć w Polsce i za granicą

 Spotkanie autorskie z Natalią Sońską w Poznaniu

Spotkanie z Krystyną Mirek

Mimo tego, że Wągrowiec nie znajduje się wcale aż tak daleko od naszej rodzinnej miejscowości, po raz pierwszy od wielu lat odwiedziłyśmy go całkiem niedawno. Stało się to za sprawą spotkania autorskiego z Krystyną Mirek, której książki osobiście uwielbiamy. Postanowiłyśmy wybrać się do Wągrowca we wrześniu 2017 roku. Spotkanie przebiegało w bardzo przyjemnej atmosferze, udało nam się zdobyć autografy, więc czas poświęcony na to wydarzenie nie uznajemy za stracony. Krystyna Mirek pisze książki o kobietach i dla kobiet, specjalizuje się w literaturze obyczajowej, choć ma na koncie też trzy romanse historyczne.

Co warto zobaczyć w Wągrowcu?

Co warto zobaczyć w Wągrowcu?

 rynek – na uwagę z całą pewnością zasługuje bardzo malownicze centrum miasteczka, czyli rynek. Zawsze podczas jakichś podróży, bliższych i dalszych, lubimy zajrzeć do centrum miasta, gdzie znajduje się przepiękny ryneczek. Nie trafił nam się jeszcze jakiś bardzo zaniedbany okaz. Akurat podczas naszej wizyty padał deszcz, ale mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze tutaj wrócić przy słonecznej pogodzie.

Co warto zobaczyć w Wągrowcu?

 Muzeum i wieżę widokową – miasto słynie także z muzeum i wieży widokowej. Jeśli będziecie w Wągrowcu, warto rozważyć także zobaczenie tych dwóch atrakcji. My chętnie się na nie skusiłyśmy, gdyż bardzo lubimy różnego rodzaju punkty widokowe, z których można oglądać panoramę miasta. Muzea Regionalne także są zawsze niezwykle ciekawe i to wągrowieckie nie będzie w tym względzie wyjątkiem.

Co warto zobaczyć w Wągrowcu?

Co warto zobaczyć w Wągrowcu?

 

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także