Bobby Burger w Bydgoszczy. Sieć lokali w coraz większej ilości miast
O tym miejscu dowiedziałyśmy się, czytając wpis Kasi z gnomkowo.pl. Bobby Burger w Bydgoszczy (Rynek 16) oficjalnie został otworzony 21. marca tego roku, dlatego też wcześniej o nim nie słyszałyśmy, choć w Bydgoszczy spędziłyśmy trzy lata.
Bobby Burger w Bydgoszczy
Jak można spodziewać się po nazwie, głównym menu tego lokalu są burgery. Do wyboru są 3 rodzaje mięsa – wieprzowina, kurczak i jakiś jeden specjalny oraz kotlety z soczewicy, jeżeli nie lubicie powyższych lub też macie ochotę na coś innego. Pomieszczenie jest przestronne, na raz zmieści się ok. 40 osób. Oprócz standardowych stolików możemy także zjeść przy ścianie, siadając na taboretach. Jeżeli mamy ochotę na chwilę spokoju, możemy wybrać ,,pomieszczenie” znajdujące się na parterze, na którym także została umieszczona kuchnia. Cały zamysł polega na tym, że wybieramy ,,bazę” w cenie od 9-20 złotych za burgera. W tej cenie znajduje się pszenne pieczywo, wołowina/kurczak, sos i ser gouda. Jeżeli któryś z tych składników chcemy zamienić, musimy dopłacić odpowiednio więcej pieniędzy.
Baza Cheese i Blue Cheese
Martyna zdecydowała się na ,,bazę” w postaci Cheese (cebula, ser, sałata, pomidor, ogórek), bułka pszenna, sos klasyczny (majonez z ketchupem) i ser gouda. Burger był smaczny, składników nie było za dużo, tak akurat. Smaki połączone umiejętnie. Całość stworzyła spójną kompozycję. Porcje są dość małe, szczerze mówiąc, nie idzie się tym najeść. Przynajmniej my nie możemy 😛 Bardziej należy to traktować w ramach przekąski, niż obiadu. Ja natomiast skusiłam się na Blue Cheese (pomidor, rukola, lazur, orzechy włoskie, żurawina). Do tego pełnoziarnista bułka i reszta standardowo + kotlet z soczewicy, który, szczerze mówiąc, średnio mi zasmakował, ale ja nie gustuję w takich produktach. Burger, jak wyżej smaczny, ale między nami – lepsze mamy w Toruniu 🙂 Za to Bydgoszcz ma fenomenalne kanapki. Musi być równowaga.
Inne lokale
Bobby Burger w Bydgoszczy to ciekawe i innowacyjne miejsce, w którym zamówienia są podawane w tackach. Pewnie zauważyliście także, że mają papier oraz serwetki ze swoim logo – duży plus. Wnętrze przyjemne, porcje małe, ale smaczne. Cena dość wysoka. My za dwa burgery oraz dwa napoje zapłaciłyśmy blisko 50 złotych, więc nie wiemy, czy tam wrócimy. W ofercie są zarówno dania śniadaniowe, jak i obiadowe. Bobby Burger w Bydgoszczy to jeden z oddziałów, lokale można spotkać także w Warszawie, Krakowie oraz Gdańsku.