Bajkowa Łódź, czyli 9 figurek postaci z bajek. Podejmiecie wyzwanie i odnajdziecie je wszystkie?

Bajkowa Łódź

 Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Łódzkiego

 Muzeum Kinematografii w Łodzi

 Park Źródliska I w Łodzi

Bajkowa Łódź

Bajkowa Łódź to typowa atrakcja Łodzi, której nie znajdziecie w innych miastach. Bajkowa Łódź to 9 figurek rozmieszczonych na terenie całego miasta. Zobaczycie pomnik Ferdynanda Wspaniałego (przed Galerią Łódzką), pomnik Maurycego i Hawranka (przed ZOO), pomnik Wróbelka Ćwirka (w Parku Źródliska I, przed Palmiarnią), Trzy misie (Skansen Łódzkiej Architektury Drewnianej, trzeba iść naprawdę daleko przed siebie podwórkiem, żeby je dojrzeć, jeśli wejdziecie od strony głównej ulicy), Plastuś (park im. Henryka Sienkiewicza), Zaczarowany ołówek (przed Łódzkim Domem Kultury przy ul. Traugutta 18, niedaleko Hotelu Polonia Palast), Filemon i Bonifacy (pl. Zwycięstwa 1, przed wejściem do Muzeum Kinematografii, obok Parku Źródliska I), Pingwinek Pik-Pok (aleja Unii Lubelskiej 4, przed kąpieliskiem Fala, całkiem dobry dojazd od strony ZOO), pomnik Misia Uszatka (ul. Piotrkowska 87).

Odnajdź je wszystkie

Odnajdź je wszystkie. Bajkowa Łódź to, tylko albo aż, dziewięć posążków rozmieszczonych po całym mieście. Choć może się nie wydawać, pokonanie całej trasy w dzień na pieszo z całą pewnością jest niewykonalne. Błogosławmy więc tego, kto wynalazł lata temu komunikację miejską. Gdy skorzystacie z autobusów i tramwajów z całą pewnością uda Wam się zobaczyć je wszystkie.

Jak to się nie da? Liczymy na Ciebie!

Jesteśmy żywym dowodem na to, że się da. Oczywiście, było ciężko, myślałyśmy, że nogi nam odpadną, ale mimo wszystko dałyśmy radę. Warto wspomnieć jeszcze o tym, że oprócz robienia pamiątkowych zdjęć Bajkowej Łodzi fotografowałyśmy Galerię Wielkich Łodzian i zwiedzałyśmy muzea i inne miejsca warte uwagi. Miałyśmy naprawdę bardzo napięty harmonogram, a jednak nam się udało. Liczymy na Ciebie. Pamiętaj, że w okolicy znajdują się też inne atrakcje. Nie zapomnij o nich. Już podając nazwy ulic starałyśmy się co nieco wpleść w Twój plan wycieczki. Jesteśmy przekonane, że z naszą pomocą lub samodzielnie odnajdziesz tych miejsc jeszcze więcej. Zapraszamy do zakładki Łódź, gdzie znajdziesz wszystkie wpisy z tego miasta.

Bajkowa Łódź

Bajkowa Łódź

Bajkowa Łódź

Bajkowa Łódź

Bajkowa Łódź

Bajkowa Łódź

Bajkowa Łódź

Bajkowa Łódź

Zobacz także