Park Źródliska I w Łodzi znajduje się może w nie w centrum Łodzi, ale z pewnością w bardzo urokliwej okolicy. Co ważne, bez problemów można tam dojechać autobusem.

Park Źródliska I w Łodzi

 Gdzie smacznie zjeść w Łodzi?

 Muzeum Miasta Łodzi

 Muzeum Fabryki w Łodzi

Park Źródliska I w Łodzi

Park Źródliska I w Łodzi znajduje się, jak już wspomniałyśmy, w bardzo malowniczej okolicy. Bez problemów ze stacji Łódź Kaliska można tam dojechać kilkoma liniami autobusów, więc nie może to być dla Was przeszkodą, by tam dotrzeć. Park zajmuje dość sporą powierzchnię, jest tam bardzo dużo ławeczek, zieleni, cisza i spokój. Czasem odbywają się tam jakieś większe wydarzenia kulturalne. Na terenie parku znajduje się Palmiarnia w Łodzi, niedaleko jest kiosk, przystanek autobusowy, Muzeum Kinematografii w Łodzi, a także Pałac Herbsta Księży Młyn. Na terenie parku znajduje się restauracja Tubajka, idealnie dostosowana do potrzeb matek z dziećmi.

Park Źródliska I w Łodzi

Park Źródliska I w Łodzi

Park Źródliska I w Łodzi

Tubajka w Łodzi

Jak już wspomniałyśmy, na terenie parku znajduje się Tubajka. Udało nam się odwiedzić ją dwa razy i za każdym razem była inna obsługa, inne menu, jednak wystrój wciąż był bardzo elegancki, a ceny całkiem przystępne. W restauracji jest sala zabaw dla dzieci, z czego z pewnością z przyjemnością korzystają rodzice, którzy chcą spokojnie porozmawiać ze znajomymi. Choć lokal jednych zachwyca, innych nie, zachęcamy do tego, by samemu tam zajrzeć i przekonać się, czy ta restauracja przypadła Wam do gustu.

Park Źródliska I w Łodzi

Park Źródliska I w Łodzi

Park Źródliska I w Łodzi

Pałac Herbsta Księży Młyn w Łodzi

W bliskiej okolicy znajduje się też wspomniany przez nas Pałac Herbsta Księży Młyn w Łodzi, który jest mało znaną atrakcją. Same trafiłyśmy na niego przez przypadek, posiłkując się drogowskazem, że coś takiego znajduje się w okolicy. Mimo wszystko, nawet z nawigacją trudno nam było tam trafić. Niemniej, Pałac jest warty odwiedzenia, a bilet dla studentów to koszt 1 złotych, więc myślimy, że każdy może sobie na taką atrakcję pozwolić. Niemniej, Park Źródliska I w Łodzi może być dobrym miejscem, bo od niego zacząć swoją wycieczkę po okolicznej Łodzi.

Park Źródliska I w Łodzi

Park Źródliska I w Łodzi

Park Źródliska I w Łodzi

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także