W ZOO w Bydgoszczy ostatni raz byłyśmy chyba na 1. roku studiów. Po 3 latach nieobecności postanowiłyśmy znów tam zajrzeć. Przeżyłyśmy szok!

ZOO w Bydgoszczy

 Lego w Bydgoszczy

 Pierogarnia pod Aniołami w Bydgoszczy

 Top 7 miejsc w Bydgoszczy

Pomieszczenie z gablotami

Kiedy byłyśmy w ZOO w Bydgoszczy ostatnim razem, szczerze mówiąc, biegało tam kilkanaście zwierząt w klatkach oraz ptaków na stawem, jednak to miejsce nie wywarło na nas jakiegoś wielkiego wrażenia. Ostatnia wizyta tam zmieniła nasz światopogląd. Wszystko zostało zmodernizowane, sam teren urozmaicony i wzbogacony o gabloty, które znajdują się w pomieszczeniu. W nich odnajdziemy ryby, czy gady. Przy każdym z nich zaś opis z zawartym miejscem występowania, gatunkiem oraz zdjęciem, żeby było wiadomo kogo szukać, gdy główny bohater się gdzieś skryje 😉 Stamtąd też wychodzimy na otwartą powierzchnię, gdzie czekają na nas większe zwierzęta.

ZOO w Bydgoszczy

ZOO w Bydgoszczy

ZOO w Bydgoszczy

Wolny wybieg

Nie można nie wspomnieć o tym, że liczba zwierząt znacząco wzrosła. Wśród nich zobaczymy niedźwiedzie, wilki, lisa, kaczki, czarnego łabędzie, czy borsuka. Na obejście całego okręgu, powinniśmy sobie zarezerwować ok. godziny czasu. Zależy także w jakim stopniu chcemy poznać historię danego gatunku oraz ile pamiątkowych zdjęć wykonać. ZOO w Bydgoszczy z każdym rokiem zwiększa ilość gatunków, które możemy spotkać w tym obiekcie. Warto wspomnieć także, że za bilet zapłacimy kilkanaście złotych. Zachwycające są także ptaki, które spotkamy wolno biegające nad stawem.

ZOO w Bydgoszczy

ZOO w Bydgoszczy

ZOO w Bydgoszczy

ZOO w Bydgoszczy

ZOO w Bydgoszczy

ZOO w Bydgoszczy także dla dzieci

Nie zapomniano także o dzieciach. Z myślą o nich przygotowano oddzielny oddział ZOO, zagrodę, w której spotkamy takie zwierzątka, jak kucyki, świnię hodowlaną (udało nam się zobaczyć kilkanaście młodych – niesamowity widok!), kozę, czy barana. Dodatkowo należy wspomnieć, że umieszczone przy nich zostały także rymowane wierszyki, które przybliżą najmłodszym, z kim mają do czynienia, a same wersy wprowadzą ich w dobry nastrój. ZOO w Bydgoszczy niezwykle w ostatnim czasie się rozrosło. Jasne, możecie wybrać Nowe ZOO w Poznaniu, czy ZOO w Toruniu, ale możecie także skorzystać z myślęcińskiej atrakcji i wybrać to w stolicy województwa kujawsko-pomorskiego. To atrakcja dla maluchów, większych dzieci, ale i dla dorosłych. Warto czasem oderwać się od realnego życia i pooglądać zwierzaki, które na co dzień żyją daleko stąd. Skusicie się?

ZOO w Bydgoszczy

ZOO w Bydgoszczy

ZOO w Bydgoszczy

ZOO w Bydgoszczy

ZOO w Bydgoszczy

ZOO w Bydgoszczy

ZOO w Bydgoszczy

Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, poleć go znajomym i bądź na bieżąco:
 Dołącz do grona kilkuset fanów na Fanpage Pojedztam -> KLIK
 Czytaj ciekawostki, oglądaj relacje z odwiedzanych miejsc na Instagramie -> KLIK
 Zapisz się do newslettera – w prawej kolumnie obok wpisu
 Napisz do nas, jeśli tylko masz ochotę. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie pytania -> kontakt@pojedztam.pl

Zobacz także